Miasto Piotrków wygrało proces (01.09.2006)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Nikt nie pojawił się ze Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów w Piotrkowie by oficjalnie oddać Miastu Kamienice. Piotrków wygrał proces ze Zrzeszeniem, które od lat bezprawnie zarządzło kamienicą i pobierało od mieszkańców ...

Miasto Piotrków wygrało proces ze Zrzeszeniem Właścicieli i Zarządców Domów w Piotrkowie
Zrzeszenie musi oddało miastu kamienice przy Piastowskiej 3

Nikt nie pojawił się ze Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów w Piotrkowie by oficjalnie oddać Miastu Kamienice. Piotrków wygrał proces ze Zrzeszeniem, które od lat bezprawnie zarządzło kamienicą i pobierało od mieszkańców czynsze.

DSC03874.JPG

Sprawa od wielu lat budziła kontrowersje. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Piastowskiej 3 w Piotrkowie walczyli ze Zrzeszeniem Właścicieli i Zarządców Domów w Piotrkowie, które według lokatorów nieprawnie zarządzało nieruchomością i pobierało czynsze od grudnia 1997 roku. Trzy lata temu Prezydent Waldemar Matusewicz stanął w obronie lokatorów i polecił swoim służbom prawnym wyjaśnienie tej sytuacji, bowiem kamienica w połowie powinna należeć do miasta już od 27 maja 1990 roku. Zaniedbania poprzednich władz doprowadziły do tego, że mieniem miasta zarządzało bezprawnie Zrzeszenie Właścicieli i Zarządców Domów.
Po wniesieniu sprawy do Sądu ten orzekł zwrot połowy nieruchomości przy ul. Piastowskiej 3 miastu Piotrków oraz nakazał zapłatę przez Zrzeszenie miastu Piotrków kwoty 7.215 zl tytułem zwrotu kosztów procesu.

← powrót