Mediateka: archeolog kończy prace

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
zdjęcie
Budowa mediateki startuje na dobre. Na pl. Pofranciszkańskim kończą się prace archeologiczne i rozpoczynają pierwsze roboty żelbetonowe.
Aż kilkanaście metrów wyniosły najgłębsze wykopy pod budowę nowoczesnego centrum kultury i nauki, które powstaje na pl. Pofranciszkańskim. Większość terenu zbadał już archeolog, dzięki czemu prace budowalne mogą ruszać pełną parą.
- Ziemia nie kryła wielu niespodzianek, dlatego ta część robót powoli dobiega końca. Archeolog będzie jeszcze pracował na części placu budowy, ale nie będzie to kolidować z robotami budowlanymi, które już się rozpoczynają – relacjonuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Budowa mediateki ma potrwać do listopada 2018 roku. W ciągu najbliższych miesięcy na pl. Pofranciszkańskim powstanie nowoczesny trzykondygnacyjny budynek, który będzie pełnił rolę centrum nauki i kultury. Swoją bryłą mediateka będzie przypominać otwartą książkę. Na obiekt będą składać się: podziemny parking oraz dwie nadziemne kondygnacje.

W budynku znajdzie się m.in. centrum nauki na wzór warszawskiego „Kopernika”, interaktywna pracownia przedstawiająca bogate dzieje Piotrkowa, biblioteka z wolnym dostępem do półek oraz pracownia gier komputerowych.
Nowoczesna mediateka stanie się więc nie tylko wizytówką miasta, ale także szansą rozwoju dla piotrkowian.
- Ta inwestycja da możliwość poszerzania horyzontów, rozwoju pasji oraz umiejętności. Mediateka będzie miejscem spotkań oraz platformą integracji międzypokoleniowej – wylicza tylko część z wielu zalet inwestycji prezydent Krzysztof Chojniak.
← powrót