Mateusz Danielak podwójnym wicemistrzem Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
zdjęcie
Mocny akcentem zakończył ten rok Mateusz Danielak. 20-letni badmintonista piotrkowskiego Ruchu zdobył dwa srebrne medale w Mistrzostwach Polski U-22 zakończonych w miniony weekend w Lubinie.
Piotrkowski zawodnik nie miał szczęśliwego losowania w grze pojedynczej. Już w pierwszej rundzie przyszło mu się zmierzyć z bardzo wymagającym rywalem, członkiem kadry narodowej Marcinem Nowakiem (Chojnik Jelenia Góra), zaś w drugiej rundzie z innym reprezentantem Polski, Michałem Kikosickim (AZS UM Łódź). Oba pojedynki zakończyły się dwusetowymi zwycięstwami Mateusza.
Po półfinałowym triumfie z Alanem Ostrowskim (Unia Bieruń) piotrkowski zawodnik awansował do finału, w którym musiał uznać wyższość starszego i bardziej doświadczonego reprezentanta Polski, Mateusza Biernackiego.
Do srebrnego medalu w singlu Danielak dorzucił jeszcze wicemistrzostwo w grze deblowej w parze ze wspomnianym Marcinem Nowakiem. W finale nasza para uległa kadrowemu deblowi Przemysław Szydłowski/Paweł Śmiłowski (Technik Głubczyce/Hubal Białystok).

- Po ubiegłorocznym mistrzostwie Polski i przymusowej półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją, ten mijający rok to dla mnie przede wszystkim okres ciężkiej pracy z kadrą narodową. Choć na co dzień trenuję tylko grę pojedynczą postanowiłem na tych mistrzostwach wystąpić także w deblu. Okazało się to dobrym rozwiązaniem, choć osiem spotkań w ciągu dwóch dni dało się we znaki i w finale singla zabrakło trochę świeżości – podsumował swój występ Mateusz Danielak, który podkreślił, że jest bardzo zadowolony ze swojej gry w całym mijającym roku.
- Po kilku udanych turniejach międzynarodowych udało mi się dostać do pierwszej pięćsetki świata – od czwartku jestem na 498 miejscu. Ponadto zadebiutowałem w Polskiej Lidze Badmintona w barwach Akademii Badmintona Warszawa, do którego to klubu na rozgrywki ligowe zostałem wypożyczony, i w dotychczas rozegranych 15 meczach odniosłem 12 zwycięstw – podkreśla piotrkowski badmintonista.

Równolegle z mistrzostwami młodzieżowców rozgrywane były mistrzostwa młodzików (U15) i juniorów młodszych (U17).
W kategorii młodzików Piotrków reprezentował Maksymilian Danielak, który po dwóch medalach w ostatnich mistrzostwach Polski U-13 tym razem w nowej kategorii musiał się zadowolić ćwierćfinałem w grze pojedynczej. Przegrał w nim w dwóch setach z późniejszym mistrzem Polski, Jakubem Melaniukiem (UKSB Milenium Warszawa).
Z dobrej strony w kategorii juniorów młodszych zaprezentowała się też Sandra Miler osiągając ćwierćfinał debla w parze z Niną Żwan (UTS Akro-Bad Warszawa) oraz meldując się w najlepszej „16” zawodniczek gry pojedynczej.
← powrót