Kwesta jeszcze trwa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
zdjęcie
Ponad 17 tys. zł zebrano podczas tegorocznej kwesty na ratowanie nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Zbiórka jeszcze trwa.
 
- Według naszych wyliczeń do dnia dzisiejszego udało nam się zebrać ponad 17 tys. zł. Ta wartość zostanie jeszcze powiększona o datki przekazane w Dzień Zadusznych -  mówi Waldemar Domarańczyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, które organizuje coroczną zbiórkę. 
Pieniądze, które zostaną zebrane podczas tegorocznej kwesty będą przeznaczone na remont najpiękniejszych nagrobków z najstarszej piotrkowskiej nekropolii.

Tegoroczna kwesta rozpoczęła się 31 października i trwa trzy dni. Przez ten czas kilkudziesięciu wolontariuszy przy bramach cmentarzy zbierałko datki. Wśród kwestujących byli także prezydent Krzysztof Chojniak oraz Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau.
W trakcie swojej wizyty na piotrkowskim cmentarzu Zbigniew Rau wraz z prezydentem odwiedzili także - znajdujący się w naszym mieście - grób pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Srzednickiego.

Przypomnijmy, że kwestę TPPT zorganizowało już po raz trzydziesty. Dzięki zebranym pieniądzom Towarzystwo w ciągu tych lat wyremontwało kilkadziesiąt nagrobków.
Osoby, które chciałyby wesprzeć tegoroczną kwestę mogą zrobić to także poprzez przelew na konto bankowe Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego: 07 1020 3916 0000 0602 0100 0371 z dopiskiem „Kwesta 2017”.
← powrót