Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

Kostromska: czas na nowe rondo

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
zdjęcie
Przebudowa ulicy Kostromskiej wkracza w kolejny etap. W środę (29.08) drogowcy rozpoczynają przebudowę ronda na skrzyżowaniu Kostromskiej i Polnej.
Modernizacja obejmuje odcinek od ulicy Wojska Polskiego do ul. Modrzewskiego. Remont drogi rozpoczęto od sfrezowania zniszczonej nawierzchni. Następnie drogowcy przystąpili do układania chodników i krawężników po obydwu stronach ulicy.
- W dużej mierze prace te zostały już zakończone – podkreślają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przypominając zakres prac brukarskich.
- Po zachodniej stronie ulicy naprawiony zostanie ciąg pieszo-rowerowy na części od ul. Wojska Polskiego do ul. Klonowej. Z kolei po stronie wschodniej remont obejmuje cały chodnik na fragmencie od ul. Wojska Polskiego do ul. Polnej.

W środę (29.08) rozpoczyna się kolejny ważny etap przebudowy, czyli modernizacja ronda znajdującego się przy skrzyżowaniu z ul. Polną.
- W tym miejscu powstanie rondo ułożone z granitowych płyt i krawężników łukowych. Będzie ono nieco większe niż to, które wcześniej funkcjonowało – wyjaśniają pracownicy ZDiUM zaznaczając, że przebudowane rondo będzie przypominać to przy skrzyżowaniu Kostromskiej z Belzacką.

Na czas trwania budowy ronda skrzyżowanie będzie nieprzejezdne. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do oznakowania.
Jak zaznaczają wykonawcy przebudowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą modernizacja powinna zakończyć się za około miesiąc.
← powrót