Kombatanci awansowani

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
Troje piotrkowskich kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej zostało dziś (16.10) awansowanych na stopień kapitana.
Uroczystość wręczenia aktów mianowania na stopień wojskowy kapitana odbyła się w Urzędzie Miasta. Udział wzięli w niej Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim, przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni kombatanci.
Na początek odczytano rozkaz Ministra Obrony Narodowej dotyczący awansu na stopień kapitana. Następnie przedstawiciele WKU wręczyli akty mianowania dla Barbary Stasiak-Chojnackiej ps. „Wisła”, Wacławy Kamieńskiej ps. „Wacia” oraz Edwarda Mijasa ps. „Vis”, w imieniu którego nominację odebrała córka.

Obie awansowane panie w trakcie wojny były sanitariuszkami oraz łączniczkami, z kolei Edward Mijas był żołnierzem oddziału partyzanckiego o kryptonimie „Błyskawica” oraz 25. pp AK.

- Państwa życiorysy to wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń. Działalność w trakcie II wojny światowej, ale także życie po zakończeniu działań wojennych to dowód oddania na rzecz ojczyzny. Można więc z pełnym przekonaniem powiedzieć, że Państwo na te awanse w pełni zasłużyli – podkreślił wiceprezydent Andrzej Kacperek, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Marianem Błaszczyńskim wręczył listy gratulacyjne oraz bukiety kwiatów.

Na koniec pokrótce przypomniano biografie bohaterów uroczystości, a po części oficjalnej przyszedł czas na życzenia i gratulacje od rodziny i znajomych.
← powrót