Klony w miejsce kasztanowców

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
zdjęcie
Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się wycinka chorych kasztanowców przy ul. Cmentarnej. W ich miejsce miasto posadzi klony pospolite i głogi szkarłatne.
Przystępując do modernizacji ulicy Cmentarnej, odpowiadając na głosy mieszkańców, nie zakładano wycinki -  nadających uroku tej ulicy - kasztanowców. Niestety rzeczywistość okazała się okrutna. Wykonana ekspertyza wykazała, że kasztanowce są chore i puste w środku przez co zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia. Najpierw wycięto 31 drzew. Miasto otrzymało już zgodę na usunięcie kolejnych 11, zaś trzy zdrowe zostaną przesadzone w inną część miasta.

Ulica Cmentarna jednak nie pozostanie bez drzew. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w miejsce wyciętych pojawią się nowe nasadzenia.
- Wzdłuż ulicy Cmentarnej staną dwa szpalery, łącznie około 40 drzew. Będą to klony pospolite „crimson sentry” oraz głogi szkarłatne – informuje Małgorzata Majczyna.
Nasadzenia powinny zostać wykonane wiosną. – Pnie niebawem zostaną sfrezowane poniżej gruntu, tak aby można było ułożyć kostkę. Klony i głogi posadzimy w innych miejscach, a zdemontowaną kostkę z chodnika wykorzystamy do wyłożenia miejsc po wycince starych pni.
Dodatkowo każde z posadzonych drzew zostanie zabezpieczone przed uszkodzeniem żeliwnymi kratami o wymiarach 1,5 metra x 1,5 metra.
← powrót