Kasztelańska: pierwszy etap za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
zdjęcie
Zakończył się pierwszy etap budowy ul. Kasztelańskiej. W 2017 roku prace objęły odcinek od zamku w Bykach do ul. Wiatracznej.
Budowa ulicy Kasztelańskiej będzie realizowana w cyklu dwuletnim na odcinku około 1,3 kilometra, od zamku w Bykach aż do granic miasta. Pierwszy etap prac zakończono w 2017 roku, natomiast kolejna część inwestycji będzie wykonywana w najbliższych miesiącach.

Do tej pory prace toczyły się na odcinku od zamku do ul. Wiatracznej.
- Roboty rozpoczęły się od instalacji podziemnych. Wykonano kanalizację deszczową, sanitarną oraz sieć wodociągową. Następnie na teren inwestycji wkroczyli drogowcy. W miejsce czarnej drogi powstała jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji – relacjonują magistraccy urzędnicy dodając, że na drodze pojawiła się tylko pierwsza warstwa asfaltu.
- Warstwa ścieralna pojawi się dopiero, kiedy wyremontujemy drugi fragment. Wówczas asfalt będzie położony „bezszwowo”, a droga będzie wygodniejsza dla kierowców oraz trwalsza w użytkowaniu.

W najbliższych miesiącach inwestycja będzie kontynuowana na drugim odcinku, a zakres prac będzie adekwatny do tegorocznych robót.
Zakończenie całości zaplanowano w maju.
← powrót