Dzisiaj: Wtorek 26 marca 2019

Kapliczka przy Moryca

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
zdjęcie
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystości poświęcona nowej kapliczki, która – w miejsce przydrożnego krzyża – została wybudowana przy ul. Moryca.
Przydrożne kapliczki to jedna z charakterystycznych cech polskiego krajobrazu. Są one wyjątkowym elementem tradycji połączonej z religijnością naszego narodu. Przez dziesiątki lat były one nie tylko miejscem kultu religijnego, ale także swoistymi ośrodkami kultury.
W dzisiejszych czasach kapliczki pozostały nieodzownym elementem pejzażu Rzeczpospolitej. Coraz bardziej żywa jest także chęć powrotu do wielowiekowej tradycji modlitwy i spotkań w takich miejscach.

W minioną sobotę takie wyjątkowe spotkanie odbyło się przy ul. Moryca. Przez dziesiątki lat tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Przemysłową stał przydrożny krzyż. W jego miejsce mieszkańcy postawili nową kapliczkę.
- Było to nasze wspólne dzieło. Wiele osób włączyło się w budowę poprzez przekazanie materiałów budowalnych – mówili pomysłodawcy.

W sobotę kapliczka została oficjalnie poświęcona. Na uroczystości pojawiło się kilkadziesiąt osób, które wzięły udział w  mszy świętej odprawionej przy nowo powstałej kapliczce.
← powrót