Kamienica odzyskuje blask

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
zdjęcie
Kończą się prace modernizacyjne budynku przy ul. Wojska Polskiego 29/31. Oprócz kamienicy remont przechodzi także zabytkowa brama poczty konnej.
Inwestycja przy budynku rozpoczęła się wiosną. W ramach tegorocznej modernizacji remont przechodzi ściana frontowa, boczna oraz tylna kamienicy.
- Zakończył się już remont części tylnej oraz bocznej. Obecnie ostatni etap prac toczy się na części frontowej, gdzie malowana jest już elewacja – relacjonują piotrkowscy urzędnicy dodając, że zakres prac w tym miejscu był bardzo podobny do wcześniejszych tego typu inwestycji.
- Wymieniano stolarkę okienną i drzwiową, przemurowano ubytki i pęknięcia ścian oraz uzupełniono brakujące fragmenty gzymsu. Wymieniona została także obróbka blacharska, budynek ocieplano i pomalowano – opowiadają  piotrkowscy urzędnicy.

Ważnym elementem tegorocznych prac jest także remont zabytkowej bramy poczty konnej, która znajduje się nieopodal budynku. Odrestaurowanie tego miejsca to kolejny etap dbałości o pamięć historyczną i najcenniejsze zabytki w grodzie trybunalskim.
 
← powrót