Dzisiaj: Wtorek 26 marca 2019

Frezowanie pni na Cmentarnej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
zdjęcie
W sobotę (1.09) rozpoczęło się karczowanie pni na ulicy Cmentarnej. W miejsce usuwanych drzew pojawią się nowe nasadzenia.
Inwestycja jest wykonywana na odcinku od mostu na Strawie do ul. Partyzantów i jest kontynuacją przebudowy ul. Cmentarnej.
Przypomnijmy, że przystępując do modernizacji ulicy Cmentarnej, odpowiadając na głosy mieszkańców, nie zakładano wycinki - nadających uroku tej ulicy - kasztanowców. Niestety rzeczywistość okazała się bezwzględna. Silne wiatry przechodzące ubiegłego lata, również nad Piotrkowem, powaliły kilka drzew. Urzędnicy zlecili wykonanie ekspertyzy, która wykazała, że kasztanowce są chore i puste w środku przez co zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia.
- Wówczas złożyliśmy dokumenty o uzyskanie pozwolenia na wycinkę, aby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji - podkreśla Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Kasztanowce usunięto, a teraz pozostało sfrezować pozostałe przy drodze pnie. Obecnie trwa usuwanie pozostałości kasztanowców. W wolne miejsca układana jest kostka.
Ostatni elementem inwestycji będzie posadzenie nowych drzew. Wzdłuż ulicy Cmentarnej staną dwa szpalery, łącznie około 40 drzew. Będą to klony pospolite oraz głogi szkarłatne. Dodatkowo każde z posadzonych drzew zostanie zabezpieczone przed uszkodzeniem żeliwnymi kratami o wymiarach 1,5 metra x 1,5 metra.
 
← powrót