Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Ekopatrol Straży Miejskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
zdjęcie
Jednym z wielu zadań piotrkowskiej Straży Miejskiej jest ochrona zwierząt. To do niej należy zgłaszać wszelkie sprawy dotyczące zwierząt znajdujących się w potrzebie.
 
Niemal codziennie służba dyżurna odbiera sygnały od mieszkańców o bezdomnych psach lub zwierzętach dziko żyjących znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu. Niektóre mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi.
- Wśród wielu zgłoszeń, jakie otrzymujemy pojawiają się sprawy dotyczące wtargnięcia na teren prywatnej posesji dzikiej leśnej zwierzyny, głównie dzików i saren – relacjonuje Krzysztof Żerek Naczelnik Wydziału Prewencji i radzi.
- Wówczas należy zostawić otwartą bramę, aby umożliwić zwierzętom wyjście tą samą drogą, którą weszły. Najważniejsze, aby ich nie płoszyć, gdyż w stresie mogą wyrządzić krzywdę sobie i innym.

Do dyspozycji piotrkowian, którym dobro zwierząt leży szczególnie na sercu, jest bezpłatny numer telefonu Straży Miejskiej 986. Można pod nim zgłaszać wszystkie przypadki dotyczące zwierząt znajdujących się w potrzebie.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej przypominają także właścicielom czworonogów o ciążących na nich obowiązkach w  zakresie utrzymania czystości i porządku oraz bezpieczeństwa.
Poniżej prezentujemy ulotkę przeznaczoną dla właścicieli czworonogów.


 
← powrót