Dofinansowanie na edukację ekologiczną

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
zdjęcie
Piknik, wycieczki, festyn, kalendarz i album to efekt „Programu edukacji ekologicznej”, który realizuje Rada Osiedla „Wierzeje”. Na projekt Urząd Miasta wraz z Radą Osiedla pozyskał 49 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
„Program edukacji ekologicznej” to szereg działań o charakterze edukacyjno-ekologicznym. Jego głównym założeniem jest poszerzenie wiedzy na temat naszego regionu, poznanie ciekawych zakątków i pięknej przyrody okolic Osiedla Wierzeje. W ramach programu zorganizowano m.in.: piknik ekologiczny „Lato pod drzewami”, festyn rodzinny „Dzień Pieczonego Ziemniaka – Jesienne Barwy Natury”, w trakcie których przeprowadzono gry i zabawy dla najmłodszych nawiązujące do tematyki ochrony przyrody oraz konkursy sprawnościowo - przyrodnicze. Ponadto odbyły się warsztaty fotograficzne, rajd rowerowy czy wycieczki ekologiczne. W ramach tegorocznego programu wykonano również kalendarz na rok 2018 oraz wydano album pn.: „Przyroda okolic Osiedla Wierzeje”.
Na realizację projektu piotrkowski magistrat wraz z Radą Osiedla Wierzeje pozyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 49.250,00 zł. Szczegóły dotyczące programu są dostępne na stronie internetowej www.radaosiedlawierzeje.pl.
← powrót