Dialog z przedsiębiorcami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
zdjęcie
Wspólne działanie samorządu z przedsiębiorcami to recepta na sukcesywny i wielowymiarowy rozwój miasta. Tą ścieżką podąża Piotrków Trybunalski.
- Przedsiębiorcy nie mogą dobrze funkcjonować i rozwijać się bez współpracy z Urzędem Miasta, a miasto nie będzie się rozwijało gdy przedsiębiorcy nie będą mieli dobrych warunków do inwestowania – tak o wzajemnej współpracy podczas konferencji dla przedsiębiorców w 2015 roku mówiła Anna Kowalewska, ówczesna prezes Regionalnej Izby Gospodarczej.

Dziś RIG już nie istnieje, ale platforma współpracy pomiędzy miastem a prywatnym biznesem cały czas kwitnie i przybrała formę cyklicznych spotkań. W ich trakcie przedsiębiorcy wymieniają się swoimi doświadczeniami, prezentują osiągnięcia poszczególnych firm oraz poznają najnowszą ofertę i plany inwestycyjne miasta.
- Mimo, że główne narzędzia do rozwoju przedsiębiorczości leżą w gestii rządu, to my jako samorząd chcemy robić wszystko co w naszej mocy, aby stworzyć w Piotrkowie dobre miejsce do lokowania prywatnego kapitału – mówił otwierając spotkanie prezydent Krzysztof Chojniak. - Mam tu na myśli m.in. budowę dróg, uzbrajanie działek pod inwestycje, wdrożenie systemu ulg dla przedsiębiorców (red. - uchwała „de minimis”) czy utworzenie Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej – wyliczał.
 
Obecni na spotkaniu przedsiębiorcy podkreślali, że  spotkania biznesowe odgrywają bardzo ważną rolę. Stały się płaszczyzną wymiany doświadczeń, zapoznania się z najnowszymi trendami w prawie oraz ofertą na rynku.
Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w których przedsiębiorcy słyszą o innej firmie, ale nie mają okazji się po prostu poznać. A zdarza się nawet tak, że są prawie sąsiadami. - A w biznesie kontakty osobiste są bardzo cenne – podkreślali zgodnie uczestnicy spotkania.
Jednym z elementów wtorkowej prezentacji było przybliżenie założeń programu „Młode Stare Miasto”, w tym szczególnie koncepcji zagospodarowania mediateki powstającej na pl. Pofranciszkańskim. Przedsiębiorcy pozytywnie ocenili budowę centrum kultury i nauki, która wg nich może stać się bazą dalszego dynamicznego rozwoju miasta.
Przedsiębiorcy wspominali także o trudnościach, jakie napotykają firmy działające praktycznie na terenie całego kraju, czyli o braku ludzi do pracy. Pracodawcy zaznaczali, że bardzo chętnie przyjmą osoby nawet nie wykwalifikowane w danej dziedzinie. – W takim przypadku zatrudniamy na okres próbny, w trakcie którego szkolimy pracowników. Warunkiem jest tylko chęć do nauki i pracy.
← powrót