Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

Dementujemy kłamstwa ws. Przychodni

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
zdjęcie
W środę (8.11) w magistracie odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie likwidacji Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego.

 
Oto treść oświadczenia:
 
"Decyzja o przeniesieniu przychodni przy ul. Dmowskiego do budynku przy al. Armii Krajowej została podjęta przez Radę Powiatu Piotrkowskiego. Urząd Miasta nie miał żadnego wpływu na tę decyzję.
Za funkcjonowanie przychodni publicznych oraz szpitala przy ul. Roosevelta odpowiada wyłącznie Rada i Zarząd Powiatu Piotrkowskiego ze Starostą Piotrkowskim na czele co wynika z Rozporządzeń Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 listopada 1998 roku oraz z dnia  22 czerwca 2001 roku.
Należy stanowczo podkreślić, że Prezydent Miasta już kilka miesięcy temu zadeklarował przekazanie na rzecz szpitala przy Roosevelta dotacji na remont budynku przychodni nr 5, nawet w pełnej wysokości, aby przystosować obiekt do wymogów NFZ.
Warunkiem przekazania pieniędzy było przedstawienie przez zarządzających przychodnią zakresu prac wraz z kosztorysem. Niestety taki dokument do dziś do Urzędu Miasta nie wpłynął.
To oznacza, że wina za brak dostosowania przychodni przy ul. Dmowskiego do wymogów NFZ leży wyłącznie po stronie szpitala przy ul. Roosevelta, dla którego Starostwo Powiatowe jest organem tworzącym. Zarzuty kierowane w stronę Urzędu Miasta są kłamliwe".

Po odczytaniu oświadczenia wiceprezydent Andrzej Kacperek przypominał, że z mocy prawa w 1998 roku przychodnie publiczne wraz ze szpitalem przy ul. Roosevelta trafiły w ręce Starostwa Powiatowego.
- Piotrków Trybunalski nie miał żadnego wpływu na tę decyzję. W 2012 roku miasto chciało przejąć od Starostwa Powiatowego szpital przy ul. Roosevelta wraz z wszystkimi przychodniami z terenu miasta. Nasza oferta przez Powiat Piotrkowski nie została przyjęta – podkreślił wiceprezydent Kacperek.

Na koniec spotkania wiceprezydent wyraził nadzieję na cofnięcie decyzji o likwidacji przychodni.
- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Pani Dyrektor cofnęła swoją decyzję o wypowiedzeniu umowy użyczenia budynku Przychodni nr 5 przy ul. Dmowskiego, a Rada Powiatu Piotrkowskiego zmieniła swoją uchwałę o „likwidacji” tej przychodni. Jako miasto cały czas deklarujemy wsparcie finansowe w dostosowaniu tego budynku do wymogów NFZ – podkreślił wiceprezydent Kacperek.

W załącznikach poniżej prezentujemy korespondencję Urzędu Miasta z Powiatem Piotrkowskim oraz Dyrekcją PZOZ potwierdzającą chęć przejęcia przez miasto szpitala wraz z przychodniami oraz deklarację wsparcia finansowego remontu budynku przy ul. Dmowskiego.
← powrót