Centrum digitalizacji powstanie w Piotrkowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
zdjęcie
Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim przejęło kompleks sportowy przy ul. Batorego 10. Nowa siedziba archiwum ma być gotowa już w 2019 roku.
W poniedziałek (4.12) na obiekcie „byłej Piotrcovii” odbył się briefing prasowy, w którym udział wzięli prezydent Krzysztof Chojniak oraz dr Tomasz Matuszak, Dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.
- Dyrektor Archiwum zwrócił się z pytaniem o nieruchomość, która mogłaby być przeznaczona na nową siedzibę placówki. Wskazaliśmy akurat ten teren, który mimo, że był własnością Skarbu Państwa, był zarządzany przez miasto. Bardzo się cieszę, że nieruchomość znajdująca się w bardzo dogodnym położeniu zostanie w końcu zagospodarowana - mówił podczas spotkania z mediami prezydent Krzysztof Chojniak przypominając burzliwe dzieje tego obiektu, który na przestrzeni ostatnich lat miał kilku zarządzających.

Archiwum Państwowe nieruchomość przy ul. Batorego przejęła w trwały zarząd 2 listopada br. Podczas briefingu dyrektor Matuszak opowiadał o planach inwestycyjnych.
- Na remont tego obiektu i dostosowanie do naszych potrzeb chcemy przeznaczyć 18 milionów złotych. Prace adaptacyjne będą rozłożone na lata, ale mam nadzieję, że uda nam się tutaj sprowadzić już w 2019 roku, kiedy obchodzić będziemy 100-lecie naszego Archiwum – opowiadał dr Tomasz Matuszak zaznaczając, że ma już część konkretnych planów.
- Na pewno pojawią się tutaj windy: osobowa i towarowa. Na miejscu obecnego łącznika chcemy zrobić dwa poziomy i tam umiejscowić nasze zasoby. W przyszłości może dobudujemy kolejne skrzydło do obecnego budynku. Chcemy także uruchomić centrum digitalizacji dla tej części Polski - podsumował.

Pierwsze prace adaptacyjne w Archiwum Państwowym mają rozpocząć się już w przyszłym roku. W załączniku można znaleźć krótką historię tego obiektu, a poniżej film z dzisiejszego briefingu prasowego.
 

Załączniki artykułu

HISTORIA-BATOREGO 10 (Pobrań: 148)
← powrót