Budujemy pętlę na Wierzejach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
zdjęcie
Od utworzenia miejsc parkingowych rozpoczęła się kolejna tegoroczna inwestycja drogowa. Chodzi o budowę pętli autobusowej na osiedlu Wierzeje.
W ramach zaplanowanych prac przebudowana będzie pętla autobusowa przy ulicy Wierzeje wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Jeziorną i fragmentem drogi do ulicy Dalekiej.
- To ważna inwestycja szczególnie dla mieszkańców osiedla Wierzeje, która znacząco poprawi bezpieczeństwo poruszania się pieszych i kierowców – zaznacza wiceprezydent Adam Karzewnik i przypomina, że jest to projekt, który mieszkańcy zgłosili w jednej z edycji budżetu obywatelskiego i mimo, że nie wygrał w głosowaniu został przekazany do realizacji.

Roboty obejmą zarówno część drogową, jak i infrastrukturę techniczną. - Rozpoczęto od budowy parkingu pomiędzy pętlą a sklepem "Społem" - informuje wiceprezydent. Oprócz tych prac na całym remontowanym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Harmonogram obejmuje także budowę zjazdów do posesji oraz chodników. - Wcześniej wybudujemy kanalizację deszczową i przebudujemy wodociąg oraz kanalizację sanitarną - wylicza Adam Karzewnik. Zwieńczeniem całości będzie rozbudowa oświetlenia ulicznego oraz nasadzenie zieleni.

Przez praktycznie cały okres pracę będę wykonywane „pod ruchem”. Droga dla kierowców zostanie zamknięta tylko w momencie wylewania warstwy ścieralnej asfaltu. - Wzorem innych inwestycji wykonamy to w jeden z weekendów kiedy ruch pojazdów i pieszych jest zdecydowanie mniejszy - podsumowuje Tomasz Kaczmarek z firmy PEUK, wykonawcy inwestycji.
← powrót