Dzisiaj: Wtorek 26 marca 2019

Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
zdjęcie
W piątek (31.08) odbyła się druga odsłona akcji „Bezpieczny pieszy-bezpieczny rowerzysta”. To wspólna edukacyjna inicjatywa Policji, Straży Miejskiej oraz Urzędu Miasta.
Przedsięwzięcie miało charakter edukacyjno-prewencyjny i polegało na sprawdzaniu stanu technicznego i obowiązkowego wyposażenia jednośladów (światła - w tym odblaskowe, hamulce, dzwonek), a także przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, czyli rowerzystom i pieszym zasad poruszania się po ścieżce rowerowej oraz chodniku.

W skład patrolu oprócz funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej wszedł prezydent Krzysztof Chojniak. Patrol na rowerzystów czekał na ul. Sulejowskiej tuż przy skrzyżowaniu z ul. Szmidta.
- Miejsce to wybraliśmy nieprzypadkowo. Znajduje się ono tuż przy Szkole Podstawowej nr 11. W przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego chcemy zwrócić uwagę na zachowanie bezpieczeństwa, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowych – podkreślał prezydent Krzysztof Chojniak.

Dla tych uczestników ruchu, którzy poruszali się w sposób prawidłowy oraz mieli odpowiednie wyposażenie jednośladów czekała nagroda w postaci słodkich jabłek, natomiast dla tych, którzy nie do końca poruszali się w sposób prawidłowy bądź mieli niedostateczne wyposażenie roweru czekała krótka lekcja o bezpieczeństwie, a także element dyscyplinujący. Dziś zamiast mandatu były to cytryny.
Każdy zatrzymany do kontroli drogowej otrzymał również kamizelkę odblaskową, która jest bardzo ważnym elementem wpływającym na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

- Bardzo nas cieszy, że liczba osób prawidłowo poruszających się po drodze i mających prawidłowe wyposażenie roweru była bardzo duża – podsumował młodszy inspektor Krzysztof Mikułowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
← powrót