Dzisiaj: Wtorek 26 marca 2019

Bezpieczeństwo na wagę złota

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
zdjęcie
Waga samochodów ciężarowych przy rondzie Sulejowskim zwiększyła bezpieczeństwo na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego. Inne miasta zazdroszczą nam takiego obiektu.
- Żadne liczby nie oddadzą znaczenia tej wagi. Informacja o jej powstaniu rozeszła się po miastach w województwie w ekspresowym tempie i bezpośrednio przełożyła się na zmniejszenie liczby aut ciężarowych w mieście – mówił podczas dzisiejszego (4.09) spotkania z mediami Michał Niedźwiecki, Naczelnik Wydziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Łodzi, podkreślając, że w wielu innych miastach dopytują o możliwość instalacji takiego urządzenia.

- W samym 2018 roku na tej wadze przeprowadziliśmy około 250 kontroli. Jednak najważniejsze jest jej działanie prewencyjne. Nawet kiedy nie prowadzone są żadne kontrole to waga przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na ulicach Piotrkowa i generuje oszczędności poprzez nieeksploatowanie dróg przez samochody ciężarowe – zaznaczał Michał Niedźwiecki.

We wtorek Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadzała kontrole na piotrkowskiej wadze. Prowadzone czynności śledzili dziennikarze, którzy wzięli udział w briefingu prasowym poświęconym znaczeniu tego obiektu dla miasta.
- Podczas przebudowy ronda Sulejowskiego zadbaliśmy o utworzenie wagi, która będzie służyła do badania ciężaru samochodów przejeżdżających przez miasto. Ściśle współpracujemy w tej mierze z ITD i Policją, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo piotrkowian oraz stan naszych dróg – podsumował prezydent Krzysztof Chojniak.
← powrót