Dzisiaj: Poniedziałek 16 września 2019

Barwnie, tanecznie i śpiewająco…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
zdjęcie
Przez miniony weekend Piotrków Trybunalski rozbrzmiewał kulturą różnych krajów Europy, i nie tylko. Za nami VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich.
Już tradycyjnie w ostatni weekend maja do Piotrkowa Trybunalskiego przyjeżdżają uzdolnieni artyści z zaprzyjaźnionych miast, którzy podczas koncertów i występów prezentują swoją kulturę.
W tym roku gościliśmy w naszym mieście tancerzy i wokalistów z: serbskiej Żagubicy, białoruskiego Mołodeczna, izraelskiej Ness Ziony, ukraińskiego Równego, węgierskiego Mosonmagyarovar, litewskiego Marijampole, chorwackiej Petrinji oraz rosyjskiej Kostromy.

W sobotę koncerty odbyły się w różnych częściach miasta. Z kulturą miast partnerskich Piotrkowa Trybunalskiego można było zapoznać się m.in. w Muzeum, Centrum idei „Ku Demokracji” oraz Ośrodku Działań Artystycznych.
Koncert galowy odbył się tradycyjnie w niedzielne popołudnie w amfiteatrze miejskim. Na scenie – przy gromkim aplauzie licznie zgromadzonej publiczności – wystąpili wszyscy goście z miast partnerskich. 
Filmy z niektórych występów finałowego koncertu można obejrzeć na miejskim profilu Facebook, poniżej prezentujemy film z występu miasta Równe.
Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z IV Festiwalu Kultury Miast Partnerskich. 
 
← powrót