Archeolog już pracuje

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
zdjęcie
Na placu Pofranciszkańskim rozpoczęły się prace archeologiczne poprzedzające budowę w tym miejscu Mediateki. Inwestycja wystartuje po zakończeniu prac archeologa.
W piątek wykonawca uzyskał pozwolenie na rozpoczęcie prac archeologicznych, a w tym tygodniu rozpoczęły się już roboty.
- Obecnie nie jesteśmy w stanie określić ile potrwa ta część prac. Wszystko zależeć będzie od tego co kryje się pod ziemią – opowiada wiceprezydent Adam Karzewnik.

Dopiero po zakończeniu prac archeologicznych na teren inwestycji będą mogli wejść budowlańcy. Wówczas będzie wkopana przysłowiowa „pierwsza łopata” pod budowę nowoczesnego centrum nauki i kultury.
Mediateka to miejsce wyjątkowe będące jednym z najważniejszych elementów rewitalizacji terenów Starego Miasta i Podzamcza. W nowoczesnym budynku znajdzie się m.in. centrum nauki na wzór warszawskiego „Kopernika”, interaktywna pracownia przedstawiająca bogate dzieje Piotrkowa, biblioteka z wolnym dostępem do półek oraz pracownia gier komputerowych.
- Nowoczesny budynek będzie nie tylko wizytówką miasta, ale przede wszystkim da piotrkowianom szereg możliwości rozwoju i poszerzania horyzontów – podkreśla wiceprezydent Karzewnik.

Zgodnie z umową budynek ma być gotowy na początku listopada 2018 roku, a koszt budowy to 26 mln 782 tys. 898,62 zł netto.
 
 
← powrót