Rozpoczęły się wiosenne kontrole placów zabaw. Strażnicy miejscy zwracają szczególną uwagę na stan techniczny huśtawek, karuzeli, drabinek i innych konstrukcji służących dzieciom do zabawy.
Znów głośno o Trakcie Wielu Kultur. Założenia projektu przedstawi Prezydent Miasta na spotkaniu beneficjantów największych projektów regionalnych, które odbędzie się jutro (22 marca) w Dobieszkowie.

Do województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2007-2013 trafią ponad 864 miliony euro. Jak pozyskać część tych pieniędzy dla naszego miasta? Jednym ze sposobów jest szkolenie osób, które będą ...

Miejski Ośrodek Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna, Klasztor OO. Bernardynów i Kościół Akademicki Panien Dominikanek zapraszają na Rekolekcje Poetyckie. Wiersze piotrkowskich poetów zaprezentuje Jerzy Zelnik.
Z roku na rok rosną nakłady miasta na oświatę i wychowanie. Prezydent Krzysztof Chojniak zamierza podnieść kwoty dodatków ?za wychowawstwo klasy? dla nauczycieli. Na ten cel przeznaczone będzie z budżetu gminy dodatkowo 80 tys. zł.
Prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się ze studentami piotrkowskiej Filii Akademii Świętokrzyskiej. Rozmowy dotyczyły bieżących spraw miasta i przyszłości absolwentów piotrkowskich uczelni.
Po raz kolejny Kryta Pływalnia OSiR była organizatorem Mistrzostw Województwa Łódzkiego klas III w pływaniu. W miniony piątek (16.03) rozegrano zawody w których wzięło udział 173 dzieci z 11 klubów.
Ośrodek Interwencji Kryzysowej funkcjonujący dotychczas przy ul. Próchnika 34 - od 02.04.2007r. przenosi się na ul. Norwida 4 (budynek Świetlicy Środowiskowej ?Bartek? ? parter). Zmianie ulegnie także numer telefonu na 0-44 647 43 62.
W Galerii MOK można oglądać prace młodych artystów pod tytułem ?Trzy kroki do sztuki?. Ekspozycja skupia 58 prac o różnej tematyce, wykonanych wieloma technikami plastycznymi. Prace można oglądać do 16 kwietnia.
30 marca w piotrkowskim Domu Nauczyciela Przeglądem Teatrów Szkolnych pt. ?Profilaktyka nałogów i agresywnych zachowań wśród młodzieży? zainaugurowana zostanie IV edycja kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł".