Nasze miasto weźmie udział w Międzynarodowych Targach - Regiony Turystyczne ?Na Styku Kultur? 2007. Ekspozycja odbędzie się w dniach 2 ? 4 marca w Łodzi.

W tym roku organizatorem spotkania młodzieży z miast partnerskich jest Piotrków Trybunalski. Warsztaty odbędą się lipcu br.
28 lutego 2007 roku (środa) rozpocznie się VI Sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Sesja rozpocznie się o 9.30 w Sali nr 1 przy Pasażu Rudowskiego 10.

Na 314 gmin miejskich, Piotrków Trybunalski uplasował się na 94 pozycji - dochody miasta z tytułu udziałów w podatku PIT w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynoszą 530, 76 zł.

Piotrkowskie ścieki popłyną do zlewni rzeki Wolbórki (tak jak obecnie) i ich zrzut nastąpi do rzeki Pilicy poniżej Zbiornika Sulejowskiego. Takie stanowisko wypracowano na spotkaniu w tomaszowskim starostwie.
Niebawem podpisana będzie umowa dotacji na kwotę blisko 1 mln. zł. którą Zarząd Województwa Łódzkiego przekaże naszemu miastu na realizację projektu "Europejskie Sceny Teatru Jaracza?.
23 lutego br. do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego została dostarczona ostateczna wersja projektu modernizacji piotrkowskiej oczyszczalni.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się dziś spotkanie prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka z inżynierem architektem Stanisławem Fijałkowskim w sprawie wyboru lokalizacji nowego gmachu dla biblioteki.

Oferta inwestycyjna Piotrkowa Trybunalskiego pojawi się w tym roku na kilku międzynarodowych imprezach wystawienniczych. Ofertę przygotuje Biuro Planowania Wydziału Rozwoju Miasta.
W najbliższy piątek (23.02.br) o godz. 18.00 w ramach cyklu Piotrkowskie Spotkania Jazzowe i nie tylko? w Galerii MOK przy al. 3-go Maja 12 wystąpi Kwartet Jorgi.