100 tys. zł w formie dotacji celowej otrzyma niebawem Szpital Rejonowy przy ul. Roosevelta od miasta Piotrków Trybunalski. Propozycja Prezydenta Miasta została pozytywnie oceniona przez radnych podczas wczorajszej Sesji.
Muzeum i Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na wystawę pt. ?Trybunał Koronny w Piotrkowie? zorganizowaną w związku z 430 rocznicą powołania Trybunału działającego w naszym mieście od 1578 r. przez 214 lat.
Najbliższa, XX Sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego odbędzie się 5 marca 2008 roku (środa), godz. 9.00 w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Pasaż Rudowskiego 10, sala obrad, parter.
Synoptycy zapowiadają rychły koniec zimy, co oznacza początek wielkiego wiosennego sprzątania w mieście. Straż Miejska rozpoczyna kontrole stanu czystości i porządku posesji.
Piotrków promował się na targach "Na styku kultur". W imprezie wzięło udział niemal 140 wystawców z Polski, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Węgier, Finlandii, Sri Lanki, Tunezji, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Izraela i Mongolii.
Prezydent Krzysztof Chojniak uczestniczył dziś w otwarciu wyremontowanego oddziału położniczo - ginekologicznego i noworodków w Szpitalu Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Roosevelta.
54 pluszaki trafiły do piotrkowskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Zabawki przekazane zostały przez Urząd Miasta w ramach przedsięwzięcia "Misie ratują dzieci" ? które jest częścią programu "Bezpieczne Miasto 2008".

w minioną sobotę rozegrany został kolejny turniej z cyklu imprez akcji Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących nasze osiedla.

Eurodeputowany Janusz Wojciechowski był gościem Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka. Prezydent zabiegał o wsparcie dla projektów ubiegających się o dofinansowanie oraz rozmawiał o rozwoju miasta.

Według projektu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ulica Wolborska nie będzie odcięta od krajowej "ósemki", będzie przedłużona i będzie biec równolegle do niej. Przebudowany zostanie węzeł Raków oraz wiadukt na ul. Witosa.