Liga Krajowa wspierająca tworzenie więzi lokalnych integrujących mieszkańców, zaprasza do 10 edycji konkursu o nagrodę im. Grzegorza Palki. Nagrodę przyznaje się za wybitne zasługi w dziedzinie samorządności terytorialnej.
Piotrkowianka Paula Misiak zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski 12-latków w pływaniu, które odbyły się w Dębicy. Młodą zawodniczkę OSiR-u, jej rodziców oraz trenera Roberta Pawlickiego gościł dziś Prezydent Miasta Krzysztof ...
?Małe formaty malarskie? Jacka Bukowskiego to kolejna wystawa proponowana przez piotrkowską Galerię BWA. Tym razem okazją do prezentacji jest 30 lecie pracy twórczej artysty.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w tym tygodniu dzieci na imprezy z cyklu ?Tydzień Zdrowia?. Spotkania rozpoczynają się codziennie o godzinie 10.00 zabawami integracyjnymi.
Wakacje to czas remontów szkół i placówek oświatowych. Na ten cel gmina zabezpieczyła w budżecie i przekazała placówkom oświatowym niemal 1 200 000,00 zł.
Kino ?Pegaz? Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza dzieci na wakacyjne projekcje. W najbliższy wtorek 17 lipca wyświetlony będzie film pt. ?Szeregowiec Dolot?.
W minioną sobotę (14 lipca) na stadionie KS Polonia odbył się 1 turniej z cyklu I Międzyosiedlowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego grupy starszej (wiek 16-19 lat).
Na wniosek Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka, Ministerstwo Edukacji Narodowej zwiększyło subwencję oświatową - z przeznaczeniem na dofinansowanie remontów bieżących w szkołach.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w akcji ?Sportowe Wakacje 2007?. W najbliższy wtorek 17 lipca o godz. 10.00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Żwirki 6 rozpocznie się II ...

14 lipca na dziedzińcu MOK al. 3 Maja 12 w Piotrkowie Tryb. wystąpi Krzysztof Ścierański z zespołem ?KRZAK?. Wieczór bluesowy z muzykami rozpocznie się o godzinie 20.00 w ramach XX Piotrkowskich Spotkań Jazzowych.