Wiosna, to czas, w którym do łask powracają rowery. Właściciele tych pojazdów powinni pamiętać o zabezpieczeniu sprzętu przed kradzieżą. Obok zakupu specjalistycznego sprzętu zabezpieczającego warto pomyśleć o oznakowaniu pojazdu.
Ośrodek Działań Artystycznych Galeria OFF zaprasza na wieczór poświęcony Tadeuszowi Nalepie. Na koncercie organizowanym 16.03. pod patronatem Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka wystąpią TUTEJSI i AMNEZJA z Tomaszem Toszkiem.
Prezentacje, wystawy, koncert i konkurs recytatorski ? to propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury na ten tydzień. Większość imprez odbędzie się w sali widowiskowej MOK przy al.3-go Maja 12.
Rozpoczęły się wiosenne porządki w mieście. W pracach interwencyjnych organizowanych przez MZDiK uczestniczy aktualnie 50 osób. W ramach tych prac MZDiK będzie zatrudniał co miesiąc średnio około stu osób.

Piotrkowianka Maria Kotala świętowała dziś 100-lecie urodzin. Dostojną Jubilatkę odwiedzili Andrzej Kacperek wiceprezydent miasta i Ewa Adryańczyk z-ca kierownika USC.

W najbliższy czwartek po raz pierwszy w tej kadencji spotkają się radni na Sesji Młodzieżowej Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Młodzieżowych radnych przywitają uroczyście Przewodniczący Rady Miasta i Prezydent.

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zawarł porozumienie z piotrkowską Filią Akademii Świętokrzyskiej, dotyczące współpracy kulturalnej. Obie placówki postanowiły wspierać inicjatywy kulturalne i twórczość artystyczną.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę malarstwa Danuty Muszyńskiej ? Zamorskiej. Ekspozycja liczy 41 prac, wśród nich znalazły się 32 akwarele i 9 prac olejnych.
07.03.2007r prezydent Krzysztof Chojniak powierzył pełnienie obowiązków Kierownika Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony UM Markowi Domańskiemu. Marek Domański zastąpił na stanowisku Pawła Ciszewskiego, który został radnym.
Helena Pietraszkiewicz Wojewoda Łódzki gościła dziś w Piotrkowie Trybunalskim. Wojewoda spotkała się z prezydentem miasta Krzysztofem Chojniakiem, w towarzystwie którego udała się na spotkanie z dziećmi i personelem Domu Dziecka.