Kolejny udany koncert letni. Tym razem piotrkowianie mieli okazję posłuchać rocka o zabarwieniu bluesa. Na scenie amfitetaru miejskiego wystąpił zespół Cree.
Brylantową rocznicę święceń kapłańskich świętował w minioną niedzielę (26 sierpnia) ksiądz prałat Tadeusz Pecolt , wieloletni rektor kościoła Panien Dominikanek i Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Plony tegorocznych zbiorów z działek zaprezentowali w minioną sobotę członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego ?Oaza?. Część oficjalna ?Dożynek 2007? poprzedzona była południowym festynem dla dzieci.
W sobotę (25.08.2007r.) na boisku przy Szkole Podstawowej nr.12 na ulicy Belzackiej odbył się 8 turniej eliminacyjny w ramach I Międzyosiedlowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego grupy ...
25 i 26 sierpnia na terenie dawnego zamku w Bykach (ul. Kasztelańska ) zorganizowana została XVI Promocyjno-Handlowa Wystawa Rolnicza Rol -Szansa 2007 ? największa w województwie łódzkim ekspozycja rolnicza.
Po raz drugi rowerzyści z Piotrkowa udali się na Jasną Górę. Pielgrzymka rowerowa zorganizowana przez Piotrkowską Grupę Rowerową wyruszyła w sobotę 25 sierpnia o godz. 10.15 z dziedzińca kościoła Panien Dominikanek.
W sobotę 25 sierpnia na piotrkowskiej strzelnicy rozegrane zostały międzynarodowe zawody field trialsy - próby polowe psów rasy wyżeł, służące ocenie cech wrodzonych u tych zwierząt.
Prymas Polski Kardynał Józef Glemp zaprasza w najbliższą niedzielę 26 sierpnia na Ogólnopolską Pielgrzymkę Samorządowców. Uroczysta Msza Św. na Szczycie Jasnej Góry rozpocznie się o godz. 11.00.
Najbliższa, XII Sesja Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 29 sierpnia 2007 roku (środa) o godz. 9.30 w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Pasaż Rudowskiego 10, sala obrad, parter.
Obradowała Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, powołana przez Prezydenta Miasta do realizacji zadań, związanych z zarządzaniem ruchem na drogach publicznych.