Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim włączyła się w akcję ?Cała Polska czyta dzieciom?. W pięciu piotrkowskich przedszkolach najmłodszym czytać będą nauczycielki i bibliotekarki.
Pod takim hasłem trwa cykl koncertów z udziałem muzyków z zaprzyjaźnionych z Piotrkowem miast. Wstęp na koncerty jest wolny.
Konkurs fotograficzny pn."PRZYRODNICZE WĘDRÓWKI PO POLSCE" organizuje Multimedialna Pracownia Ekologiczna Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Celem konkursu jest uwrażliwianie na piękno przyrody polskiej.
LVI Sesja Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się 27 września 2006 roku (środa) o godz. 9.30 w Urzędzie Miasta, Pasaż Rudowskiego 10 (sala konferencyjna).
W obecności ambasadora RP w Belgradzie Macieja Szymańskiego dr Bogdan Munik sekretarz miasta Piotrków Trybunalski podpisał z burmistrzem serbskiego miasta Zagubica list intencyjny dot. współpracy pomiędzy miastami.
W związku z rozpoczęciem prac związanych z modernizacją ulicy Sulejowskiej zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców i przedsiębiorców na konsultacje nt. inwestycji.
Prezydent Miasta odwołał dzisiaj z zajmowanego stanowiska dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Krzysztofa Pytlosa.
Ponad 5 tysięcy osób wzięło udział w mszy świętej dziękczynnej za koronacje obrazu Matki Bożej Trybunalskiej. Mszę koncelebrował Kardynał Stanisław Dziwisz. Przed mszą otwarty został Instytut Badań nad Parlamentaryzmem.
8,6 ton zebrała piotrkowska młodzież uczestnicząca w akcji ?Sprzątanie Świata-Piotrków Trybunalski 2006 r.? Śmieci zbierały 8.823 osoby, głównie młodzież szkolna oraz dzieci z placówek szkolno-wychowawczych i przedszkoli.
Urząd Miasta Udine we Włoszech, Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim są organizatorami MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ph. ?KARTKA NA BOŻE NARODZENIE?