W czwartkowe (11.01) popołudnie odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta  kadencji 2017-2019. W grudniu młodzi radni dostali akty nominacyjne, a podczas wczorajszej sesji wybrano przewodniczącego.
Nocne opady deszczu oraz niska temperatura spowodowały pojawienie się warstwy lodu na chodnikach. Straż Miejska przypomina wszystkim właścicielom i administratorom budynków o obowiązku zabezpieczenia chodników poprzez posypanie piachem lub solą.
Już 19 stycznia odbędą się ustne przetargi na cztery działki pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Żeglarskiej. Nieruchomości można nabyć już za ćwierć ceny z przetargu.
Od lutego 2018 r. nastąpi zmiana sposobu wypłaty świadczeń i zasiłków w kasach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Nie będą już realizowane wypłaty gotówkowe.
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na jednej z najruchliwszych arterii w mieście to zadanie kolejnej inwestycji na trasie W-Z. Pojawiła się tutaj nowa sygnalizacja świetlna.
I Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum Mechaniczno-Elektryczne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 znalazły się w wojewódzkiej czołówce rankingu „Perspektywy”.
15 nowych mieszkań powstaje przy ul. Garncarskiej. W kamienicy i oficynie zamieszkają młode małżeństwa.
Rozkłady jazdy komunikacji miejskiej i regionalnej, wyszukiwarka połączeń czy schematy sieci komunikacyjnych – to tylko część z wielu informacji o zbiorowej komunikacji, którą można znaleźć na stronie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
9 stycznia 1797 roku powstały Legiony Polskie we Włoszech. W tym roku obchodzimy 221. rocznicę utworzenia formacji powstałej tuż po upadku Rzeczypospolitej.
Za nami kolejna inwestycja na piotrkowskim Podzamczu. Zakończyła się przebudowa południowo-wschodniej części placu Litewskiego.