Piotrków Trybunalski będzie hucznie świętował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.
W poniedziałek (12.11) na modernizowanej ulicy Rzemieślniczej zaplanowano wylewanie ostatniej warstwy asfaltu. Ulica będzie wówczas całkowicie zamknięta dla ruchu.
10 listopada 2009 roku zmarł generał Kazimierz Załęski ps. „Bończa”, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś obchodzimy dziewiątą rocznicę śmierci bohatera Armii Krajowej.
W piątek o godzinie 11.11 w wielu szkołach i przedszkolach w kraju, w tym także w naszym mieście, rozbrzmiał hymn państwowy śpiewany od najmłodszych mieszkańców po młodzież szkół średnich. 
W środę (14.10) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 (ul. Broniewskiego 16) odbędzie się spotkanie informacyjno-eksperckie poświęcone przeciwdziałaniu zagrożeniom zdrowotnym wynikającym z zanieczyszczenia powietrza i środowiska „Czas ma czyste powietrze”.
W związku z obchodami Święta Niepodległości nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do oznakowania.
Rozpoczęła się budowa kolejnego parkingu na osiedlu Wyzwolenia. Nowe miejsca postojowe powstają przy skrzyżowaniu ulic Bugajskiej i Wyzwolenia.
Do 9 listopada można zgłaszać kandydatów do plebiscytu „Wolontariusz Roku”. W tym roku zostanie on rozszerzony o tytuł „Wolontariusza  Publiczności”.
Kolejne referaty zajmujące się obsługą mieszkańców przenoszą się na ul. Szkolną 28. Większość spraw mieszkańcy będą teraz załatwiać właśnie w budynku pod tym adresem.
W środę (7.11) w Urzędzie Miasta odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta poświęcona sytuacji lokatorów bloku przy ul. Sygietyńskiego 3. Patowa sytuacja nie może zostać jednak rozwiązana.