20-10-2017

Drugi etap w TPS-ie

Przed nami kolejna inwestycja oświatowa. Jeszcze w tym roku przeprowadzona zostanie modernizacja budynku ZSP nr 1. Inwestycja będzie kontynuacją ubiegłorocznych prac.
"Budowlanka bawi Reymontem” - pod takim tytułem w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego odbył się w piątek (20.10) festyn z okazji 800-lecia Piotrkowa. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia.
Dziś (20.10) o godz. 12.00 w parku ks. Józefa Poniatowskiego rozpoczyna się festyn „Budowlanka bawi Reymontem” zorganizowany z okazji 800-lecia. Zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy.
Piotrków Trybunalski z tytułem "Przyjazna Gmina 2017". Nagrodę wręczono na konferencji pokongresowej "Kongresu Turystyki Polskiej" w Świdnicy.
Park rehabilitacyjny przy szpitalu, bezpłatne szkolenia szybowcowe, a może edukacja ekologiczna - to trzy propozycje Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego dotyczące bezpośrednio naszego miasta. Zachęcamy do oddawania głosów!
14 października w całym kraju obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Piotrkowskie obchody „Dnia Nauczyciela” zorganizowano w czwartek (19.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
W środę (18.10) w Rynku Trybunalskim zorganizowano happening nawiązujący bezpośrednio do jubileuszu 800-lecia Piotrkowa. Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli żywy napis „800 LAT”.
Ułatwienie komunikacji na osiedlach „Wyzwolenia” i „800-lecia” to zadanie nowej drogi, która połączy ul. Sulejowską z ul. Broniewskiego.
„Promyk” tak nazywa się nowopowstały oddział Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek”. Trwają już zapisy dzieci.
„Od ognia odpala się ogień, od serca- serce…” słowa św. brata Alberta Chmielewskiego to hasło tegorocznej „Nocy Świętych” organizowanej w Piotrkowie Trybunalskim.