Komunikatkomunikat
  • UWAGA! W związku ze zmianą operatora sieci telefonicznej czasowo niedostępny będzie numer telefonu służby dyżurnej Straży Miejskiej 986. Zgłoszenia można kierować pod numerem telefonii komórkowej 669 997 986.   ∗

800-lecie w kapsule czasu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
zdjęcie
W środę (18.10) w Rynku Trybunalskim zorganizowano happening nawiązujący bezpośrednio do jubileuszu 800-lecia Piotrkowa. Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli żywy napis „800 LAT”.
Rok 800-lecia zbliża się powoli ku końcowi, co nie oznacza wcale końca wspólnego świętowania wyjątkowego jubileuszu naszego miasta. Na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy piotrkowianie niejednokrotnie byli świadkami i uczestnikami wielu wydarzeń nawiązujących bezpośrednio do pięknego jubileuszu.
 
Za nami  kolejne wydarzenie. W środowe południe na płycie piotrkowskiej Starówki zebrało się około ośmiuset uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i  średnich. Celem spotkania był happening polegający na utworzeniu ze wszystkich przybyłych uczestników „żywego” napisu o treści: „800 LAT”, nawiązującego wprost do jubileuszu miasta.

- Dzisiejsze wydarzenie zostało uwiecznione w postaci zdjęcia wykonanego z drona. Padł pomysł, aby ta pamiątkowa fotografia była jednym z elementów kapsuły czasu, która zostanie wmurowana w budynek mediateki  powstającej na placu Pofranciszkańskim – informują organizatorzy happeningu, przybliżając szczegóły.
- Koncepcja stworzenia „kapsuły czasu” padła podczas jednego ze spotkań dotyczących obchodów jubileuszu 800-lecia. Kapsuła, czyli specjalny pojemnik z takimi przedmiotami jak m.in. monety, aktualne publikacje prasowe czy też wspomniane zdjęcie będą idealnym podsumowaniem jubileuszu i symbolem wkroczenia w  IX stulecie.

Poniżej publikujemy zdjęcie z przeprowadzonego happeningu a już niebawem powstanie fotoreportaż  i krótki spot, które zostaną opublikowane na stronie internetowej i profilu facebookowym Urzędu Miasta.

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby powiększyć.Materiał z happeningu przygotowała również TV Piotrków. Materiał do obejrzenia poniżej.

 
← powrót