Jednym z wielu zadań piotrkowskiej Straży Miejskiej jest ochrona zwierząt. To do niej należy zgłaszać wszelkie sprawy dotyczące zwierząt znajdujących się w potrzebie.
 
Dziś (12.04) mijają trzy lata od śmierci generała brygady Stanisława "Burzy" Karlińskiego, Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego.  W rocznicę śmierci miejsce spoczynku odwiedzili przedstawiciele władz miasta.
Quebonafide może zagrać w Piotrkowie Trybunalskim. To od głosów internautów zależy czy na trasie rapera pojawi się nasze miasto.
Piotrkowski magistrat ogłosił drugi przetarg na przebudowę placu Niepodległości. Inwestycja jest kolejnym etapem realizacji programu "Młode Stare Miasto".
W miniony weekend (7-8.04) Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 12 Piotrków-Miasto wzięło udział w akcji sprzątania obrzeży nad jeziorem Bugaj i zbiornikiem Cieszanowice.
23 kwietnia odbędą się wybory do Rady Osiedla „Szczekanica”. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy z terenu nowej jednostki pomocniczej Miasta.
50 dzików zostanie odstrzelonych na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Działanie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.
W piotrkowskiej firmie Szkło-Dekor przygotowania do produkcji ozdób bożonarodzeniowych już się rozpoczęły. I choć szczyt sezonu przypada w wakacje, to pierwsze bombki są gotowe do wysyłki.
 
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wznowiono przebudowę ulicy Próchnika. Droga jest nieprzejezdna na odcinku, od MOPR do ul. Żeromskiego.
Już od lipca na ulice miasta wjedzie „rower miejski”. Do dyspozycji mieszkańców będą 32 jednoślady, wśród których pojawi się m.in. tandem, cargo i rowerki dziecięce.