Tańsze bilety na przejazdy autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego można kupować nie tylko w punktach sprzedaży, ale także za pomocą aplikacji mobilnej moBILET.
Blisko 70 milionów złotych przeznaczy na inwestycje w 2019 roku piotrkowski magistrat. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem tegorocznych prac.
Chcesz przeżyć wyjątkową przygodę i zdobyć ciekawe doświadczenia? Miasto partnerskie Vienne oferuje młodym, zdolnym i ambitnym piotrkowianom pracę w charakterze wolontariusza.
 
Jubileusze 50. urodzin i przyjęcia sakramentu chrztu świętego oraz 25-lecia święceń kapłańskich obchodził w niedzielę (17.02) ksiądz biskup Marek Marczak.
Cztery piotrkowskie pary obchodziły w minioną sobotę (16.02) Złote Gody. Uroczystość jubileuszowa została zorganizowana w Urzędzie Stanu Cywilnego.
16 lutego 2014 roku zmarła Krystyna Stankiewicz, Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz zasłużona działaczka Armii Krajowej.
O zwycięstwo powalczą we własnej hali w najbliższy weekend dwa piotrkowskie zespoły piłki ręcznej. Zapraszamy kibiców do wspierania zarówno Piotrcovii, jak i Piotrkowianina.
Na terenie miasta przybędzie kolejny kompleks sportowy. Magistrat ogłosił przetarg na budowę boisk przy Szkole Podstawowej nr 2.
15-02-2019

Polonia Cup za nami

W piątek odbyła się ostatnia odsłona piątego turnieju Polonia Cup. Tym razem rywalizowali chłopcy z rocznika 2005/2006.
Maszyny i technologie Grupy Famur znane są w wielu kopalniach, portach oraz zakładach przemysłowych na pięciu kontynentach. Jeden z jej oddziałów – Famur S.A. Systemy Transportowe Pioma - funkcjonuje w naszym mieście.