Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5 złożyły w piątek uroczyste ślubowanie. Tym samym dzieci oficjalnie włączone zostały w poczet uczniów szkoły.
W piątek (28.09) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbył się Koncert Galowy z okazji 100-lecia Kolejowej Orkiestry Dętej PKP w Piotrkowie Trybunalskim.
 
Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie czekały na piotrkowian w minioną niedzielę (30.09) w parku św. Jana Pawła II. „Dzień Zdrowia i Rodziny” wzbogacony był o festyn mieszkaniowy.
 
W niedzielę (30.09) na boisku przy Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie odbędzie się Piknik Rodzinny „Podaruj dzieciom uśmiech”.
Kończą się prace przy budowie mediateki na pl. Pofranciszkańskim. Na elewacji nowoczesnego centrum kultury i nauki pojawił się już zegar słoneczny.
Prywatna Szkoła Podstawowa im. Rafała Orlewskiego obchodzi w tym roku 10 – lecie istnienia. Rocznicowe uroczystości odbyły się w czwartkowy (27.09) wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury.
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 zostali pełnoprawnymi uczniami. W czwartkowe (27.09) popołudnie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia.
Już wkrótce wystartuje przebudowa ulicy Partyzantów. W tym roku droga zostanie przebudowana na odcinku od ul. Lelewela do ul. Cmentarnej.
Koncerty Kamila Bednarka i zespołu Baranovski oraz laserowe show z muzyką na żywo – wielkie widowisko na 550-lecie Parlamentaryzmu RP już 6 października na pl. Kościuszki.
100 lat temu I Liceum Ogólnokształcące zyskało imię króla Bolesława Chrobrego. Dziś (27.09) w placówce wspominano te wydarzenia.