15-01-2018

Inwestycje 2018

Aż 100 milionów złotych magistrat wyda na inwestycje w 2018 roku. Zapraszamy do zapoznania się z planami inwestycyjnymi miasta na najbliższe miesiące.
W niedzielny (14.01) wieczór w Ośrodku Działań Artystycznych odbyła się promocja najnowszego albumu wydanego w serii „Artyści Piotrkowscy”. Książka została poświęcona Barbarze Urbańskiej-Miszczyk.
Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Zabytek Zadbany” ogłaszanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego była gospodarzem tegorocznego spotkania opłatkowego pracowników oświaty, które odbyło się w piątek, 12 stycznia. Tradycyjnie było wspólne kolędowanie, składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem.
Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek „Kamilki” świętuje w tym roku 10-lecie istnienia. Z tej okazji w piątek (12.01) w Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano uroczystości jubileuszowe.
Pod koniec roku zakończyła się pierwsza część remontu ul. Próchnika. Druga część – ze względu na stan prywatnego budynku przy ul. Próchnika 19 – została wstrzymana. Na jak długo? Nie wiadomo.
W czwartkowe (11.01) popołudnie odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta  kadencji 2017-2019. W grudniu młodzi radni dostali akty nominacyjne, a podczas wczorajszej sesji wybrano przewodniczącego.
Nocne opady deszczu oraz niska temperatura spowodowały pojawienie się warstwy lodu na chodnikach. Straż Miejska przypomina wszystkim właścicielom i administratorom budynków o obowiązku zabezpieczenia chodników poprzez posypanie piachem lub solą.
Już 19 stycznia odbędą się ustne przetargi na cztery działki pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Żeglarskiej. Nieruchomości można nabyć już za ćwierć ceny z przetargu.
Od lutego 2018 r. nastąpi zmiana sposobu wypłaty świadczeń i zasiłków w kasach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Nie będą już realizowane wypłaty gotówkowe.