Osiemnaście osób będzie w tym roku rywalizować o tytuł Wolontariusza Roku. Dziś (15.11) startuje głosowanie w plebiscycie na „Wolontariusza Publiczności”.
Kończy się remont ulic Rzemieślniczej i Asnyka. Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze wymalowanie oznakowania poziomego.
VII kadencja samorządu dobiega końca. W środę (14.11) w Urzędzie Miasta odbyła się pożegnalna Sesja Rady Miasta.
Urząd Miasta ogłosił przetargi na atrakcyjne nieruchomości położone w różnych częściach miasta. Działki przeznaczone są zarówno pod budownictwo domów wielo- oraz jednorodzinnych.
W minioną niedzielę (11.11) piotrkowscy myśliwi świętowali zakończenie sezonu. Msza święta ku czci świętego Huberta, patrona myśliwych odbyła się tradycyjnie w kościele oo. Bernardynów.
Od 7 listopada w Urzędzie Miasta wyłożony jest projekt operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków. W związku z dniem wolnym od pracy, który ustanowiono 12 listopada projekt będzie wyłożony o dzień dłużej – do 28 listopada.
Kolejne piotrkowskie szkoły włączyły się w piątkową akcję wspólnego śpiewanie hymnu narodowego. Zapraszamy do obejrzenia materiałów video i zdjęć ze: Szkoły Podstawowej nr 13 oraz ZSP nr 1, 3, 5 i 6.
11 listopada w całym kraju obchodziliśmy święto niepodległości. Z tej okazji w piątek (9.11) uroczystości zorganizowali kombatanci ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników.
Piotrków Trybunalski świętował dziś setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wideo z obchodów.
11 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej uroczyście wręczyli zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta oraz radnych Rady Miasta w ostatnich wyborach samorządowych.