W ramach projektu „Podaruj uśmiech”, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, podopieczni objęci pomocą wzięli udział w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie.
O kolejnych kilkudziesięciu pełnoprawnych uczniów wzbogaciła się wczoraj (2.10) społeczność Szkoły Podstawowej nr 16 im. Polskich Olimpijczyków. To za sprawą uroczystego ślubowania złożonego przez pierwszoklasistów.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed silnym wiatrem, który może dziś (2.10) występować w Piotrkowie Trybunalskim. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.
„Tniesz, bo wiesz” – to szczytna akcja, w ramach której można oddać swoje włosy na rzecz pomocy pacjentkom onkologicznym. Ścinanie włosów odbędzie się w naszym mieście 12 i 13 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 oraz Salonie Urody Perfekt.
 
W okolicy piotrkowskiego Podzamcza zakończyła się modernizacja kolejnej miejskiej kamienicy. Rewitalizację przeszedł budynek przy ul. Litewskiej 14.
Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Już tradycyjnie w tym okresie Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zachęca do udziału w kweście na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków znajdujących się na piotrkowskich cmentarzach.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony informuje, że od środy (3.10) przez kolejne dwa tygodnie na terenie miasta będzie prowadzona konserwacja i naprawa syren alarmowych systemu ostrzegania miasta. W tym czasie mogą  pojawić się krótkie, modulowane sygnały alarmowe.
W niedzielę (30.09) w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty odbyła się uroczystość upamiętniająca 25. Pułk Piechoty.
W Miejskim Ośrodku Kultury w niedzielę (30.09) odbył się Memoriał im. Zbigniewa Chwalnego w brydżu sportowym parami.
5 i 6 października Piotrków Trybunalski będzie gospodarzem obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Przedstawiamy program wydarzeń.