Piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta kończy w tym roku 50 lat. Z tej okazji w sobotę (24.03) w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert jubileuszowy „40+10”.
Iście wielkanocny nastrój zapanował w niedzielę (25.03) w Rynku Trybunalskim. Wszystko za sprawą świątecznego jarmarku, który przyciągnął w serce Starówki tłumy piotrkowian.
W sobotę (24.03) w hali sportowej ZSP nr 4 odbył się I Otwarty Turniej Cheerleaders o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z cyklu Grand Prix Polski 2018.
W obchody piotrkowskiej Niedzieli Palmowej na stałe wpisała się inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Nie inaczej było w tym roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
Kolejna inwestycja na Podzamczu – przebudowana zostanie ulica Pereca. Nowa droga zostanie połączona z ul. Wojska Polskiego oraz al. Kopernika.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „PAŁACYK” zaprasza na Ogólnopolski Dzień Trzeźwości, który organizowany jest pod hasłem „Daj siebie innym”.
W zmienionej formie i z nowymi atrakcjami – Jarmark Wielkanocny odbędzie się już w najbliższą niedzielę (25.03) w Rynku Trybunalskim.
23 marca do Piotrkowa Trybunalskiego zawita Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Z pomocy specjalistów będzie można skorzystać w godzinach 9:00-11:30.
Już niedługo najmłodsi mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego będą mogli bawić się na zmodernizowanym placu zabaw przy ul. Emilii Plater.
W najbliższą niedzielę (25.03) ulicami naszego miasta przejdzie procesja upamiętniająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Uroczystość z okazji Niedzieli Palmowej rozpocznie się o godz. 11.00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II.