Dzisiaj: Wtorek 24 paździenika 2017

Aż siedem piotrowskich szkół podstawowych zakwalifikowało się do programu „Aktywna tablica”. Dzięki temu placówki otrzymają 14 tys. zł dofinansowania na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych.
02-10-2017

Święto Pułkowe

W niedzielę (1.10) w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty odbyła się uroczystość upamiętniaja 25 Pułk Piechoty.
Przed nami wielkie widowisko historyczne z udziałem znanych polskich aktorów. W sobotę (7.10) w Rynku Trybunalskim zobaczymy sceny sprzed 470 lat.
W niedzielne przedpołudnie piotrkowskie niebo wypełniło się kolorowymi konstrukcjami. Wszystko za sprawą Święta Latawca, które wczoraj (1.10) odbyło się na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Tłumy piotrkowian zobaczyły finałową część widowiska „800 lat Piotrkowa - dzieje w kalejdoskopie”. Zapraszamy do obejrzenia wideo z prezentacji.
Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki w Piotrkowie Trybunalskim zainaugurowane. W Centrum idei „Ku Demokracji” oficjalnie otwarto wydarzenie.
Rozpoczęła się modernizacja trzech miejskich placów zabaw. Inwestycje wykonywane są w różnych częściach miasta.
Już po raz trzydziesty w okresie Wszystkich Świętych Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego organizuje kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków z piotrkowskich nekropolii.
„Gdzie tradycja łączy się z przyszłością”  to tytuł publikacji o naszym mieście, która ukaże się już  w najbliższą niedzielę (1.10) w najnowszym wydaniu tygodnika „Niedziela”.
W związku z wprowadzeniem nowych stawek opłat za korzystanie z boisk stadionu miejskiego Concordia w mediach na portalach społecznościowych oraz w oświadczeniach członków zarządu UKS Concordia 1909 pojawiło się wiele kłamliwych informacji.