Dzisiaj: Piątek 22 marca 2019

Trwa urządzanie piotrkowskiej mediateki. W nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiekcie oprócz książnicy znajdzie się m.in. centrum nauki i techniki, sala kinowo-konferencyjna oraz kawiarnia.
W środę (27.02) odbędzie się piąta sesja ósmej kadencji. Transmisja on-line rozpocznie się o godzinie 9.00.
Już po raz piąty podczas VIII kadencji samorządu będą obradować piotrkowscy rajcy. Sesja Rady Miasta odbędzie się w środę (27.02) o godz. 9:00.
W okolicy Starego Miasta powstanie nowy parking. Trzy firmy wystartowały w przetargu na wykonanie inwestycji przy al. Kopernika.
Po przerwie spowodowanej feriami wracają wybory do Rad Osiedli. W tym tygodniu swoich przedstawicieli do jednostek pomocniczych gminy wybiorą osiedla „Piastowskie”, „Centrum” oraz „Szczekanica”.
Od pielęgnacji drzewostanu rozpoczęła się modernizacja placu Niepodległości. Do jesieni skwer przejdzie ogromną metamorfozę.
Dziewięć stacji stałych, jedna sezonowa oraz 80 rowerów do dyspozycji – tak przez najbliższe cztery lata będzie wyglądał Piotrkowski Rower Miejski.
W Piotrkowie Trybunalskim na zgrupowaniu przebywać będzie reprezentacja Polski piłkarek ręcznych. Najważniejszym elementem zgrupowania będzie mecz sparingowy z zespołem Piotrcovii.
Przedstawiciele Rejonowego Komitetu Wykonawczego z miasta partnerskiego Mołodeczna gościli wczoraj (21.02) w Urzędzie Miasta. Tematem spotkania było omówienie możliwości nawiązania współpracy partnerskiej piotrkowskich i mołodeczańskich szkół.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed oblodzeniem, które w godzinach porannych pojawi się w Piotrkowie Trybunalskim.