W związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną zmianie uległy nazwy dwóch piotrkowskich ulic. Urząd Miasta przygotował krótką informację dla mieszkańców tych ulic w sprawie konieczności/lub braku konieczności wymiany dokumentów oraz poinformowania dostawców poszczególnych usług o zaistniałych zmianach.
W najbliższy piątek (6.10) w piotrkowskiej cerkwi prawosławnej pw. Wszystkich Świętych (ul. Słowackiego 15)odbędzie się koncert muzyki cerkiewnej. Wstęp wolny.
04-10-2017

Chopina już gotowa

Ul. Chopina to kolejna wybudowana droga na osiedlu „Pawłowska”. Wczoraj (3.10) odbiór techniczny zakończył całą inwestycję.
Dziś (3.10) w Skwerze Handlowym zorganizowano uroczystość wręczenia nagród dla dzieci, z Przedszkola Samorządowego nr 26, biorących udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kamienica”.
03-10-2017

Sto lat pani Janiny

3 października 1917 roku urodziła się pani Janina Pałetko. Dziś w gronie dzieci, wnuków, prawnuków oraz przyjaciół i znajomych obchodziła jubileusz setnych urodzin.
03-10-2017

30 lat diabetyków

Piotrkowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia. Z tej okazji dziś (3.10) jubileuszową uroczystość zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury.
Aż siedem piotrowskich szkół podstawowych zakwalifikowało się do programu „Aktywna tablica”. Dzięki temu placówki otrzymają 14 tys. zł dofinansowania na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych.
02-10-2017

Święto Pułkowe

W niedzielę (1.10) w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty odbyła się uroczystość upamiętniaja 25 Pułk Piechoty.
Przed nami wielkie widowisko historyczne z udziałem znanych polskich aktorów. W sobotę (7.10) w Rynku Trybunalskim zobaczymy sceny sprzed 470 lat.
W niedzielne przedpołudnie piotrkowskie niebo wypełniło się kolorowymi konstrukcjami. Wszystko za sprawą Święta Latawca, które wczoraj (1.10) odbyło się na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.