21 listopada w całym kraju obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Uroczystości z tej okazji zorganizowano także w Piotrkowie Trybunalskim.
Już w piątek (23.11) rozpoczyna się VIII Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. Do naszego miasta przyjedzie siedem zespołów teatralnych z całej Polski.
W środę (21.11) odbędzie się inauguracyjna sesja VIII kadencji piotrkowskiej Rady Miasta. Transmisja on-line rozpocznie się o godzinie 9.00.
Złożeniem ślubowania przez radnych i prezydenta Krzysztofa Chojniaka zainaugurowano VIII kadencję samorządu. Nowym Przewodniczącym Rady Miasta został Marian Błaszczyński.
Wszystkie sesje Rady Miasta w nowej kadencji samorządu będziemy mogli na żywo obejrzeć za pośrednictwem internetu. To nie jedyna zmiana.
Na placu Pofranciszkańskim dobiega końca budowa mediateki. Otwarcie nowoczesnego centrum nauki i kultury planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.
19-11-2018

Startujemy z rondem

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku wystartuje przebudowa skrzyżowania ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i Al. Armii Krajowej. W tym miejscu wybudowane zostanie rondo.
W środę (21.11) odbędzie się pierwsza sesja Rady Miasta w nowej kadencji samorządu. Obrady odbędą się w Urzędzie Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10.
„Dzieciaki do rakiet” to tytuł programu, w którym udział bierze Szkoła Podstawowa nr 12. Do wygrania jest profesjonalny sprzęt tenisowy, a głosowanie internetowe właśnie ruszyło.
W minioną sobotę (17.11) odbyła się uroczystość podsumowująca miniony rok działalności piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.