Dzisiaj: Poniedziałek 19 marca 2018

Nowa Ekopracownia powstała w Szkole Podstawowej nr 13. Uroczystość otwarcia odremontowanej sali odbyła się w minionym tygodniu.
Pięć piotrkowskich par świętowało w minioną sobotę (24.02) jubileusze małżeńskie. Z jubilatami w Urzędzie Stanu Cywilnego spotkał się wiceprezydent Andrzej Kacperek.
Cztery darmowe zdrowotne programy profilaktyczne uruchomione zostały dla mieszkańców województwa łódzkiego. Darmowa profilaktyka  dotyczy nowotworów: piersi, jelita grubego, szyjki macicy oraz chorób kardiologicznych.
Rozpoczynamy kolejny etap rewitalizacji Starego Miasta. Przed nami przebudowa placu Niepodległości.
Do końca lutego do Urzędu Miasta można dostarczać kupony z rozwiązaniem krzyżówki zamieszczonej na ostatniej stronie gazety „Nasz Piotrków”.
Plac zabaw przy ul. Emilii Plater zostanie zmodernizowany. Dzięki inwestycji będzie nie tylko atrakcyjniej, ale także bezpieczniej.
 
22-02-2018

Lutowy e-Biuletyn

Biuro Obsługi Mieszkańców i Nadzoru Obywatelskiego przygotowało drugi tegoroczny biuletyn o e-usługach dostępnych w piotrkowskim magistracie.
W województwie łódzkim wprowadzono Kartę Seniora. Otrzymać może ją każdy mieszkaniec, który ukończył 60 rok życia i mieszka na terenie województwa.
„Młodzież zapobiega pożarom” – pod takim hasłem organizowany jest czterdziesty pierwszy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wczoraj (21.02) w piotrkowskiej komendzie PSP odbyły się miejskie eliminacje konkursu.
Jeszcze przez tydzień można zgłaszać aplikacje do jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział mogą wziąć w nim właściciele budynków, które w 2017 roku przeszły renowację.