Dzisiaj: Środa 24 kwietnia 2019

Dziś (10.04) przypada 9. rocznica katastrofy smoleńskiej. Pamięć ofiar uczciliśmy dźwiękiem syren oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem katyńskim.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał komunikat o wyraźnym spadku temperatury w ciągu najbliższych dwóch dni.
Już w piątek (12.04.) po raz kolejny wyruszy z Piotrkowa Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku wierni mają do wyboru cztery trasy.
Ukazała się aktualizacja ratingu naszego miasta. Eksperci po raz kolejny wysoko ocenili stan finansów Piotrkowa utrzymując ocenę na poziomie inwestycyjnym "A".
W środę (10.04) przypada 9. rocznica katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Dla uczczenia pamięci 96 ofiar rozlegnie się głos syren.
Prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się z profesorem Norbertem Sczygiolem, rektorem Politechniki Częstochowskiej. Tematem rozmów była współpraca przy realizacji wystaw w części naukowo-technicznej mediateki.
Za nami przetargi na kolejne nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową. 
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony informuje, że od poniedziałku (8.04) aż do odwołania na terenie miasta będzie prowadzony przegląd syren alarmowych systemu ostrzegania miasta. W tym czasie mogą  pojawić się krótkie, kilkusekundowe modulowane sygnały alarmowe.
Trzy piotrkowskie pary w minioną sobotę (6.04) świętowały jubileusze małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
 
Zgodnie z harmonogramem postępują prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej oraz Armii Krajowej.