Trwa modernizacja ul. Cmentarnej. W przyszłym tygodniu na remontowanym odcinku drogi pojawią się pierwsze warstwy asfaltu. Dzięki temu ulica będzie przygotowana na uroczystość Wszystkich Świętych.
06-10-2017

Inauguracja UJK

Dziś (6.10) oficjalnie zainaugurowano rok akademicki na jedynej publicznej uczelni w mieście - Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.
14 października rozpoczyna się kurs przewodników turystycznych miejskich i terenowych po Piotrkowie Trybunalskim i  Ziemi Piotrkowskiej. Organizatorami kursu są oddział PTTK w Piotrkowie oraz Centrum Informacji Turystycznej.
Dofinansowanie kosztów nauki dla osób posiadających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności zapewni pilotażowy program „Aktywny samorząd”. Nabór wniosków potrwa do 10 października.
Dziś (5.10) od godz. 17.00 do 24:00 na terenie województwa łódzkiego przewidywany jest bardzo silny wiatr. Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.
05-10-2017

Inauguracja na UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki. Wczoraj (4.10) w piotrkowskiej filii UJK odbyła się oficjalna inauguracja nowego cyklu nauki.
Umowa podpisana, plac budowy przekazany. Inwestycję czas zacząć! Na budowę najpierw wkroczy archeolog, a „pierwsza łopata” zostanie wbita za kilka tygodni.
Już po raz siódmy w naszym mieście odbędzie się Piotrkowska Jesień Organowa. Cykl koncertów rozpoczyna się już w najbliższy piątek (6.10).
W parku św. Jana Pawła II stanie „grająca” ławka Radiowej Jedynki. Oficjalne otwarcie już w niedzielę (8.10), a impreza będzie powiązana z piknikiem „Aktywna Ławeczka”.
- tak o Mediatece, która powstanie na pl. Pofranciszkańskim, podczas dzisiejszego wywiadu w radiu Strefa FM opowiadał prezydent Krzysztof Chojniak. Zapraszamy do wysłuchania audycji.