03-01-2019

Zmiana adresu PSZOK

Z dniem 1 stycznia 2019 roku zmienił się adres Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 
31 stycznia upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży alkoholu i dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia.
Korowód kolędników z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem na czele po raz kolejny przejdzie ulicami naszego miasta. Święto Trzech Króli już w najbliższą niedzielę (6 stycznia).
Zegary odliczające czas do zmiany świateł pojawiły się na skrzyżowaniu ulic Jerozolimskiej i Wojska Polskiego. Wcześniej czasomierze upłynniające ruch na drogach zainstalowano także u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Stronczyńskiego.
Kubuś jest pierwszym piotrkowianinem urodzonym w 2019 roku. W środę (2.01) chłopca oraz szczęśliwą mamę odwiedził prezydent Krzysztof Chojniak.
Jeszcze trzy nieruchomości czekają na inwestorów w ramach Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Przetargi na działki już w lutym.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed silnymi wiatrami, które 1 i 2 stycznia mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Przy wieży ciśnień stanęła Ławka Niepodległości. Element małej architektury to pamiątka obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Telewizja Piotrków przygotowała kilkuminutowy kalejdoskop podsumowujący 2018 rok. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
 
Podsumowanie 2018 roku oraz plany na najbliższych 12 miesięcy – to tematy o których prezydent Krzysztof Chojniak opowiadał podczas sylwestrowego wydania „O tym się mówi”.