Dzisiaj: Wtorek 19 marca 2019

40-lecie "Słonecznej Polany"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
zdjęcie
W minioną sobotę (25.08) na Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Słoneczna Polana” podsumowano tegoroczny sezon. W tym roku działkowicze obchodzili również 40-lecie istnienia ogrodu.
Tegoroczne dożynki na „Słonecznej Polanie”  miały wyjątkowy charakter, gdyż były nie tylko okazją do podsumowania minionego sezonu, ale także nagrodzenia i wyróżnienia najaktywniejszych działkowiczów za wieloletnią pracę na rzecz ogrodu, który w tym roku obchodzi czterdziestolecie istnienia.

Obecny podczas oficjalnych uroczystości prezydent Krzysztof Chojniak podziękował obecnym działkowiczom za ich trud, wysiłek i zaangażowanie w prace na rzecz ogrodu, a pośrednio także miasta.
- Jubileusz 40-lecia istnienia ogrodu „Słoneczna Polana” pięknie wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości – przemawiał do działkowców prezydent, dodając.
- Niepodległość to przecież nie tylko zrywy powstańców, ale także codzienna, rzetelna praca na rzecz naszej Ojczyzny, a wasze dokonania są potwierdzeniem tej postawy. Dbając o swoje działki, pośrednio kształtujecie piękny ogród, stanowiący zielone płuca naszego miasta.

Po przemówieniach prezydent wraz z radnymi Urszulą Czubałą i Moniką Terą wręczyli prezenty na rzecz ogrodu oraz nagrodzili najaktywniejszych działkowców Brązowymi Medalami Honorowymi Piotrkowa Trybunalskiego. Odznaczenie trafiło na ręce Tomasza Ogrodniczaka, Bożeny Mateuszak, Małgorzaty Tyczyńskiej oraz Jacka Kuchty. Jak przystało na dożynki wyróżniono także działkowiczów mogących pochwalić się najdorodniejszymi plonami oraz najładniejszymi ogródkami. Z kolei działkowcy wręczyli swoim zasłużonym członkom Brązowe Odznaki Działkowca. Nagrody wręczono również najmłodszym działkowiczom za udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym z okazji 40-lecia.

Po części oficjalnej wszyscy przybyli działkowicze wraz z rodzinami bawili się wspólnie przy ognisku w towarzystwie bractwa rycerskiego. Oprócz pokazów walk rycerskich oraz prezentacji średniowiecznych strojów i broni na najmłodszych czekały także współczesne rozrywki w postaci m.in.: „dmuchańców”, "malowania „buziek”, czy puszczania baniek mydlanych.

Ogród „Słoneczna Polana” został założony w kwietniu 1976 r. Przydziały działek odbywały się za pośrednictwem ówczesnych zakładów pracy.  Pierwsi działkowicze weszli na swoje 300-metrowe tereny w maju następnego roku. Nadanie nazwy ogrodu nastąpiło w 1978 roku.
Pierwszym Prezesem ogrodu był Józef Marciniak. W 1989 r. dzięki wsparciu finansowemu FMG Pioma udało się wybudować budynek gospodarczy, który zmienił swoją funkcję i stał się siedzibą Zarządu po dziś dzień. W 1993 roku Ogród Działkowy posiadał 630 działek, 16 alejek podzielonych na V sektorów. Każdy sektor posiadał Zarząd sektorowy. Przewodniczący poszczególnych sektorów wchodzili w skład 7-osobowego Zarządu.
← powrót