Dzisiaj: Poniedziałek 09 grudnia 2019

28 listopada 2016 roku zmarł Władysława Hartman. W rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Miasta miejsce spoczynku odwiedzili przedstawiciele władz miasta.
Do końca lutego 2020 można nadsyłać zgłoszenia do dwunastej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział w nim mogą wziąć właściciele budynków, które zostały wyremontowane do końca 2019 r.
W odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców od 1 grudnia 2019 roku zmianie ulegnie przebieg tras autobusów komunikacji miejskiej. Dotychczasowe objazdy nie spełniały oczekiwań pasażerów.
Za nami XIV sesja Rady Miasta VIII kadencji. Radni podjęli decyzje m.in. o ustaleniu nowych stawek opłat: targowej oraz za pobyt dziecka w Miejskim Żłobku Dziennym.
Duże zapotrzebowanie na produkty i rozwój firmy powodują, że Polanik powiększył swoją siedzibę. W Piotrkowie powstał nowy magazyn z zapleczem biurowym.
„Karski i władcy ludzkości” to kolejna propozycja kina „Piksel”. Oprócz seansu zaplanowano również spotkanie z reżyserem filmu.
W środę (27.11) odbędzie się XIV sesja Rady Miasta. Radni będą obradować od godziny 9:00.
Ponad 12300 głosów oddano już w plebiscycie na „Wolontariusza Publiczności 2019”. Na swoich faworytów można głosować jeszcze do poniedziałku (2.12).
Aż 7 firm złożyło oferty w postępowaniu przetargowym na budowę kompleksu wielofunkcyjnych boisk na stadionie miejskim "Concordia". W magistracie otwarto oferty na wykonanie inwestycji.
Przedszkole Samorządowe nr 24 im. Misia Uszatka w wyjątkowo uroczysty sposób świętowało Dzień Pluszowego Misia. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, „Bajkę o małym pluszowym misiu” czytał wiceprezydent Andrzej Kacperek.