Dzisiaj: Środa 24 kwietnia 2019

8 milionów złotych do wydania mają mieszkańcy województwa łódzkiego w kolejnej odsłonie budżetu obywatelskiego. Nabór wniosków już się rozpoczął.
Na remontowanym odcinku A1 od węzła "Tuszyn" do węzła "Bełchatów" na wysokości Piotrkowa zamknięta zostanie cała prawa jezdnia (relacji Łódź-Radomsko). Ruch w obu stronach będzie odbywał się na lewą (wschodnią) jezdnią.
Z placu Niepodległości usunięto już dotychczasowe alejki. Wyburzono również szalet miejski, w miejscu którego stanie nowoczesna, w pełni zautomatyzowana toaleta.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed przymrozkami, które w nocy i godzinach porannych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim.
Kwiaty, krzewy czy sadzonki będzie można kupić podczas 14. Piotrkowskich Targów Ogrodniczych „Pamiętajmy o Ogrodach”, które odbędą się w najbliższą niedzielę (14.04.) na zamku w Bykach.
Od czwartku (11.04.) przyjmowane będą wnioski od osób, które chcą poprawić warunki mieszkaniowe. Na najemców czeka trzypokojowe mieszkanie w nowej kamienicy przy skrzyżowaniu Jerozolimskiej i Starowarszawskiej.
W tym roku przypada 79. rocznica zbrodni katyńskiej. W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia oddamy hołd ofiarom jednej z najtragiczniejszych w dziejach naszego kraju zbrodni.
Murad Gadżijew reprezentujący nasz kraj podczas Mistrzostw Europy odbywających się w Rumunii zdobył brązowy medal w stylu wolnym.
Pisanki, baranki, zajączki, a także konkurs na najładniejszą palmę oraz żur piotrkowski wielkanocny będą czekały na wszystkich podczas Jarmarku, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (14.04.) w Rynku Trybunalskim.
Rozpoczęła się budowa kolejnego parkingu w naszym mieście. Nowe miejsca postojowe powstają w rejonie ulic Krakowskie Przedmieście i Kopernika.