W najbliższy wtorek (13.03) w Łodzi odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone zasadom finansowania inicjatyw obywatelskich z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
8 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Kobiet. Z tej okazji w ostatnich dniach uroczystości dla pań organizowały piotrkowskie organizacje i stowarzyszenia.
Inwestycje samorządu i prywatnych deweloperów oraz atrakcyjne miejskie działki pod budowę domów – gospodarka mieszkaniowa w Piotrkowie przeżywa prawdziwy boom.
Kończy się kolejny sezon na piotrkowskim lodowisku zlokalizowanym w parku ks. J. Poniatowskiego. Ze ślizgawki będzie można korzystać do najbliższej piątku (9.03).
W tym roku w całym kraju świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z obchodami uruchomiony został rządowy program dotacyjny „Niepodległa”. Ruszył nabór wniosków do programu.
Piotrkowskie autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego dojadą także na ul. Logistyczną. W kwietniu – na okres próbny – wprowadzony zostanie dodatkowy przystanek.
Wspólne działanie samorządu z przedsiębiorcami to recepta na sukcesywny i wielowymiarowy rozwój miasta. Tą ścieżką podąża Piotrków Trybunalski.
Przed drużyną AKS Madej Wrestling Team decydujące starcia w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej. Już w środę (7.03) w Piotrkowie Trybunalskim pierwszy mecz finałowy z drużyną Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom.
Urząd Miasta przygotowuje się do kolejnej inwestycji oświatowej. W tym roku przeprowadzona zostanie modernizacja budynku ZSP nr 1. Inwestycja będzie kontynuacją prac wykonanych w 2016 roku.
Piotrkowska delegatura Krajowego Biura Wyborczego poszukuje urzędników wyborczych, którzy będą pracować podczas jesiennych wyborów samorządowych. W naszym mieście pracować będzie pięciu takich urzędników.