Urząd Miasta zaprasza na akcję informacyjną przybliżającą zasady, na jakich można skorzystać z 60-procentowej bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności.
„Human Machine” to zupełnie nowa propozycja na sportowej mapie Piotrkowa. Po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowany zostanie cykl ekstremalnych biegów.
„Wprowadzać na rynek produkty, na których inni będą chcieli się wzorować” – to motto piotrkowskiej firmy Generiks, która na rynku działa od 2010 roku.
Milion złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego trafi do I Liceum Ogólnokształcącego. Dzięki tym pieniądzom w placówce zrealizowany zostanie projekt „Kierunek przyszłość”.
Do 9 stycznia trwają konsultacje w sprawie lokalizacji stacji roweru miejskiego w kolejnym sezonie. Zgłoszenia przyjmuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.
Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą od 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności.
Piotrków Trybunalski był jednym z wielu polskich miast, w których zorganizowano Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze spektaklu ulicznego.
Trwa jedenasta edycja konkursu „Nowa Elewacja”, który skierowany jest do właścicieli kamienic ulokowanych w centrum miasta. Zgłoszenia budynków wyremontowanych w 2018 roku przyjmowane są do końca lutego.
80 sztuk dzików zostanie odstrzelonych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Działanie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że 1 stycznia weszły w życie przepisy, które ułatwiają przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców oraz obniżą koszty związane z ich przechowywaniem.