Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim przejęło kompleks sportowy przy ul. Batorego 10. Nowa siedziba archiwum ma być gotowa już w 2019 roku.
W najbliższą środę (6.12) odbędzie się uroczyste odpalenie świątecznej choinki, która stanie w Rynku Trybunalskim. Bożonarodzeniowe drzewko rozbłyśnie punktualnie o godz. 17.00.
16 lat temu przy ul. Wojska Polskiego powstało Niepubliczne Przedszkole im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Dziś (1.12) w placówce świętowano rocznicę.
Kino Helios oraz Urząd Miasta zapraszają na wyjątkowy pokaz filmu „Listy do M. 3”. Seans będzie poprzedzony spotkaniem ze scenarzystą filmu Mariuszem Kuczewskim, który opowie m.in. o kręceniu scen do produkcji w naszym mieście.
Mamy świetną informację dla fanów jazdy na łyżwach. Już w najbliższy poniedziałek (4.12) rusza jedenasty sezon na lodowisku w parku ks. J. Poniatowskiego.
Dokumenty Zastrzeżone to system uruchomiony przez Związek Banków Polskich, który umożliwia zabezpieczenie skradzionych dokumentów. Wystarczy jeden telefon.
Na skrzyżowaniu ulic Stronczyńskiego i Wojska Polskiego pojawiły się zegary odliczające czas do zmiany świateł. Takie rozwiązanie pojawi się jeszcze na innych skrzyżowaniach.
- Niech to miejsce będzie dla was prawdziwym domem – życzył nowym mieszkańcom osiedla 800-lecia prezydent Krzysztof Chojniak. Klucze do mieszkań w dwóch blokach przy Broniewskiego odebrało 67 rodzin.
Piotrków Trybunalski będzie miał nowoczesną halę widowiskowo-sportową. W Urzędzie Miasta ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obiektu.
15 lokali znajdzie się w kamienicy i oficynie, które powstają przy ul. Garncarskiej. To tylko jedne z elementów mieszkaniowej ofensywy w najstarszej części miasta.