10 kombinezonów dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przekazało miasto na rzecz piotrkowskiego oddziału ratownictwa wodnego Ochotniczej Straży Pożarnej.
16 października 1978 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dokładnie 40 lat temu na Stolicę Piotrową wybrano Karola Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II.
20 czujników mierzących jakość powietrza będzie zainstalowanych w naszym mieście. Urządzenia już pojawiają się w różnych częściach Piotrkowa Trybunalskiego.
Zakończyła się przebudowa ulicy Doroszewskiego. Zmodernizowano nie tylko chodnik i jezdnię, ale wybudowano także nowe parkingi. 
16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. W obchody włączył się także Piotrków Trybunalski.
W miniony piątek (12.10) w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego zainaugurowano ósmą edycję Piotrkowskiej Jesieni Organowej. Piotrkowianie wysłuchali koncertu organowego z udziałem sopranistki Jolanty Bobras.
Od remontu chodników rozpoczęła się przebudowa ulicy Partyzantów. Tegoroczny zakres prac obejmuje odcinek od ul. Lelewa do ul. Cmentarnej.
 
Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się w minioną niedzielę (14.10) w Barkowicach Mokrych na Zalewie Sulejowskim. W zawodach wystartowało 50 spinningistów.
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Piotrkowskie obchody „Dnia Nauczyciela” zorganizowano w poniedziałek (15.10) w Zamku Królewskim.
Rozpoczął się kolejny remont miejskiej kamienicy. Prace renowacyjne trwają przy ul. Wojska Polskiego 48.