Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” zaprasza na XVII Trybunalskie Forum Trzeźwościowe. Prelekcje odbędą się w MOK oraz w siedzibie Stowarzyszenia  (al. 3 Maja 31)
 
"Piotrków Trybunalski - centrum myśli i działań niepodległościowych w czasie I wojny światowej" to tytuł akcji organizowanej z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, która odbędzie się w poniedziałek, 16 października.
Kamienica i oficyna powstające przy ul. Garncarskiej 6/8 nabierają coraz wyraźniejszego kształtu. Ściany fundamentowe obu budynków są już praktycznie gotowe.
Ogłoszono drugi przetarg na przebudowę wjazdu z ulicy Łódzkiej na osiedle Łódzka-Sadowa. Poprzednie postępowanie unieważniono.
 
Od 12 października trwa dodatkowy nabór wniosków do „Programu ograniczania niskiej emisji”. Czeka nawet 40 proc. dofinansowania na modernizację przydomowych kotłowni.
Ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” ponownie zagościła do Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś (12.10) zawitała do Przedszkola Samorządowego nr 24 im. Misia Uszatka.
Piłkarze ręczni Piotrkowianina włączyli się do ogólnoświatowej akcji Movember polegającej na zapuszczaniu w listopadzie zarostu (wąsów). Zachowanie ma prowokować do dyskusji o raku jąder i prostaty. Idea ma uświadamiać panom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.
Plany budowy mediateki odbijają się coraz większym echem w świecie kultury i nauki. Bardzo dobrze o piotrkowskim projekcie mówi m.in. nominowany do Oscara Tomasz Bagiński.
W związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną zmianie uległy nazwy dwóch piotrkowskich ulic. Urząd Miasta przygotował krótką informację dla mieszkańców tych ulic w sprawie konieczności/lub braku konieczności wymiany dokumentów oraz poinformowania dostawców poszczególnych usług o zaistniałych zmianach.   
Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.