„Czytamy maluszkom na Święta” to czytelnicza akcja organizaowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. W tym roku w rolę lektora wcielił się prezydent Krzysztof Chojniak.
W środę (5.12) odbyło się przekazanie placu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Żelaznej/Dmowskiego/Armii Krajowej. Pierwsze prace zaplanowano jeszcze w tym roku.
Mirosław Świech został Wolontariuszem Roku 2018. Tytuł Wolontariusza Publiczności przypadł Gabrieli Radke-Dobrowolskiej. Wyróżnienia wręczono podczas Gali Wolontariatu.
6 grudnia rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji stacji roweru miejskiego. Propozycje można przedstawiać do 9 stycznia 2019 roku.
Na ulicy Pawłowskiej zakończyła się budowa nowego chodnika. Piesi mogą już korzystać z odcinka, który powstał na części od ul. Herberta do ronda św. Faustyny.
Już w czwartek wszystkie dzieci będą świętować mikołajki. W ten wyjątkowy dzień zapraszamy najmłodszych na Rynek Trybunalski.
Aż osiem działek pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Piaskowej sprzedano podczas ustnych przetargów, które w piątek (30.11) odbyły się w Urzędzie Miasta.
Blisko 250 tys. złotych pozyskał Piotrków Trybunalski na stworzenie pięciu dydaktycznych ogródków przy placówkach oświatowych.
W sobotę (1.12) w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyła się wystawa gołębi pocztowych. Piotrkowianie mieli okazję podziwiać najpiękniejsze okazy z całego okręgu.
„Skończyć z milczeniem” to tytuł konferencji organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Jednym z prelegentów będzie sędzia Anna Maria Wesołowska.