Dzisiaj: Poniedziałek 09 grudnia 2019

Sto lat działalności Polskiego Czerwonego Krzyża i Klubu Honorowych Dawców Krwi świętowali w ubiegły piątek (29.11) członkowie organizacji z terenu miasta i powiatu piotrkowskiego.
W minioną sobotę (29.11) odbyła się uroczysta gala AKS, podczas której podsumowano najważniejsze wydarzenia 20-lecia funkcjonowania piotrkowskiego klubu zapaśniczego.
Projekcja filmu „Karski i władcy ludzkości” odbyła się wczoraj (28.11) w kinie Piksel. Po seansie można było porozmawiać z reżyserem Sławomirem Grünbergiem.
Pikniki ekologiczne, festyny rodzinne, rajdy rowerowe czy konkursy fotograficzne - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Rada Osiedla Wierzeje przeprowadziła w ramach „Programu edukacji ekologicznej”. Na projekt pozyskano ponad 33,5 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Drogowcy zmieniają oznakowanie na rondzie u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej. Mimo że pierwotna organizacja ruchu była zgodna z przepisami rodziła komplikacje u niektórych kierowców. Prezydent podjął decyzję o zmianie oznakowania.
Dobiega końca budowa ścieżki rowerowej przy ul. Wroniej. Prace objęły prawie kilometrowy odcinek chodnika od ulicy Roosevelta do Urzędu Skarbowego.
 
Małgorzata Lachowicz-Skrzyńska, kierownik piotrkowskiego Urzędu Stanu Cywilnego została nagrodzona w konkursie organizowanym przez czasopismo „Metryka”.
Pierwsza w Piotrkowie "lodówka społeczna" już działa. Od środy (27.11) piotrkowianie mogą zostawiać tam jedzenie, wspierając tym samym osoby potrzebujące pomocy.
28-11-2019

130 lat "Ósemki"

130 lat upłynęło od pojawienia się Szkoły Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater na mapie edukacyjnej Piotrkowa. Dziś (28.11) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizowano oficjalne obchody dostojnego jubileuszu najstarszej szkoły w mieście.
Remont elewacji kamienicy przy pl. Czarnieckiego 6/7 zmierza ku końcowi. Wykonano już prace na elewacji frontowej od strony pl. Czarnieckiego oraz od strony podwórza.