Dzisiaj: Wtorek 25 września 2018

20 tys. zł na zabytkowe nagrobki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
zdjęcie
Blisko 20 tys. złotych zebrano podczas kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Zbiórkę już po raz trzydziesty zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
W tym roku wolontariusze pieniądze do puszek zbierali przez trzy dni (od 31.10 do 2.11). Wśród kwestujących byli m.in. uczniowie piotrkowskich szkół, przewodnicy miejscy, dyrektorzy przedsiębiorstw i instytucji działających mieście, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz członkowie TPPT.

- Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tegorocznej zbiórki oraz osobom, które finansowo wsparły nasze działania – podsumowuje kwestę Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT dodając, że podczas tegorocznej zbiórki zebrano 19 tys. 357 zł.
- Kwesta zakończyła się sukcesem organizacyjnym oraz finansowym. Zebrana kwota jest nieco mniejsza niż w poprzednim roku. Biorąc pod uwagę, że pieniądze zbieraliśmy tylko przez trzy dni, a w Dzień Zaduszny była bardzo zła pogoda to ostateczna kwota jest bardzo zadowalająca – dodaje prezes Domarańczyk.

Nie wiadomo jeszcze na remont którego nagrobka zostaną przeznaczone pieniądze. Decyzja zapadnie na posiedzeniu zarządu TPPT i będzie wcześniej konsultowana z konserwatorem zabytków.
← powrót