„Od ognia odpala się ogień, od serca- serce…” słowa św. brata Alberta Chmielewskiego to hasło tegorocznej „Nocy Świętych” organizowanej w Piotrkowie Trybunalskim.
„Budowlanka bawi Reymontem” to tytuł festynu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3. Impreza odbędzie się w piątek (20.10) w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.
21 października Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na jesienną wycieczkę rowerową. Do pokonania będzie 25 kilometrów.
15 października obchodziliśmy 200-setną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. O polskim bohaterze niepodległościowym pamiętamy także w Piotrkowie Trybunalskim.
Zakończyła się modernizacja trzech placów zabaw. Inwestycje nie tylko uatrakcyjniły miejsca do zabawy, ale także zwiększyły bezpieczeństwo bawiących się dzieci.
Troje piotrkowskich kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej zostało dziś (16.10) awansowanych na stopień kapitana.
Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.
W piątkowy wieczór (13.10) w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego rozbrzmiała muzyka klasyczna w wydaniu organowym. Za nami już drugi koncert z cyklu Piotrkowskiej Jesieni Organowej.
W niedzielę (15.10) w Barkowicach – Mokrych na Zalewie Sulejowskim w jesiennej scenerii rozegrały się Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego.
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na jednej z najruchliwszych arterii w mieście to zadanie kolejnej inwestycji na trasie W-Z. Pojawi się tu nowa sygnalizacja świetlna.