Tradycją stało się, że 6 grudnia, czyli w popularne "Mikołajki" w Piotrkowie Trybunalskim odbywa się rozświetlenie świątecznej choinki w Rynku Trybunalskim. Bożonarodzeniowe drzewko rozbłyśnie o godz. 17.30.
02-12-2019

Uwaga na oblodzenie

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed oblodzeniem, które w godzinach nocnych i porannych pojawi się w Piotrkowie Trybunalskim.
 
Dobiegają końca prace przy budowie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2. W placówce powstaje plac zabaw połączony ze strefą street workout.
Prezentację łazika marsjańskiego czy samochodu wodorowego będzie można zobaczyć podczas zajęć przygotowanych przez Politechnikę Częstochowską. Spotkanie odbędzie się w środę (4.12) w Mediatece 800-lecia.
Sto lat działalności Polskiego Czerwonego Krzyża i Klubu Honorowych Dawców Krwi świętowali w ubiegły piątek (29.11) członkowie organizacji z terenu miasta i powiatu piotrkowskiego.
W minioną sobotę (29.11) odbyła się uroczysta gala AKS, podczas której podsumowano najważniejsze wydarzenia 20-lecia funkcjonowania piotrkowskiego klubu zapaśniczego.
Projekcja filmu „Karski i władcy ludzkości” odbyła się wczoraj (28.11) w kinie Piksel. Po seansie można było porozmawiać z reżyserem Sławomirem Grünbergiem.
Pikniki ekologiczne, festyny rodzinne, rajdy rowerowe czy konkursy fotograficzne - to tylko niektóre z atrakcji, jakie Rada Osiedla Wierzeje przeprowadziła w ramach „Programu edukacji ekologicznej”. Na projekt pozyskano ponad 33,5 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Drogowcy zmieniają oznakowanie na rondzie u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej. Mimo że pierwotna organizacja ruchu była zgodna z przepisami rodziła komplikacje u niektórych kierowców. Prezydent podjął decyzję o zmianie oznakowania.
Dobiega końca budowa ścieżki rowerowej przy ul. Wroniej. Prace objęły prawie kilometrowy odcinek chodnika od ulicy Roosevelta do Urzędu Skarbowego.