11-12-2017

Razem przez 50 lat

Jubileusz „Złotych Godów” świętowało w minioną sobotę (9.12) dziesięć piotrkowskich par. Uroczystość jubileuszowa odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.  
Powstająca na pl. Pofranciszkańskim mediateka jest tematem przewodnim najnowszej wystawy, jaka ukazała się w galerii plenerowej w parku im. Jana Pawła II.
Blisko czterdziestu zawodników wzięło udział w V Memoriale im. Wojciecha Urbana w brydżu sportowym parami, który w sobotę (9.12) zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury.
Ponad 1 mln. 400 tys. zł pozyskał piotrkowski magistrat z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Pieniądze pochodzą z pożyczek i zostały przekazane na realizację trzech zadań.
25 osób znalazło się w składzie Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2017-2019.  W piątek (8.12) młodzi rajcy otrzymali akty nominacyjne.
Kamienica przy ul. Wojska Polskiego 29/31 została odrestaurowana. Budynek przeszedł całkowitą metamorfozę, a to dopiero początek zmian w tym miejscu.
W piątkowy (8.12) wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca kulturalne i sportowe wydarzenia mijającego roku.
Popularna „Budowlanka” obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. W piątek (8.12) w placówce zorganizowano uroczystości jubileuszowe.
Trwa dziesiąta jubileuszowa edycja konkursu „Nowa Elewacja” na najładniej odnowioną fasadę kamienicy. Udział mogą wziąć właściciele nieruchomości, którzy do końca grudnia wyremontują swoje budynki i zgłoszą to do Urzędu Miasta.
Jubileusz 26-lecia istnienia oraz święto patronki górników św. Barbary były okazją do spotkania piotrkowskiego oddziału Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników.