Rozpoczęła się przebudowa ulicy Armii Krajowej (stanowiącej fragment Drogi Krajowej Nr 12) na odcinku od al. Sikorskiego do ul. Wojska Polskiego (jezdnia wschodnia) wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Prace potrwają 4 miesiące.
W tym roku w ramach prac interwencyjnych, organizowanych przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, pracę znalazło 179 osób. Dodatkowe 20 osób zatrudniono w ramach robót publicznych.
Piotrkowianka Grażyna Możdżyńska zaprasza na wystawę ?Patchworki i decoupage?e?, która prezentowana będzie w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi.W moich pracach znajduje się odzwierciedlenie moich największych miłości - mówi autorka.

Konferencja Miast Partnerskich w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się w październiku 2004. Jej celem było podsumowanie wspólnej działalności mijającego roku oraz wskazanie obszarów współpracy szczególnie istotnych dla poszczególnych miast.

Rada Osiedla ?Południe? na swym zebraniu w dniu 24 sierpnia 2007 roku odwołała dotychczasowy Zarząd Rady Osiedla i powołała nowy.
W najbliższy piątek na piotrkowskich skrzyżowaniach pojawią się nowe rzeźby. W mieście można spotkać artystów pracujacych nad rzeźbami w ramach V Międzynarodowego Spotkania Rzeźbiarzy ?SKRZYŻOWANIA?.
5 września o godzinie 18.00 w Miejskim Ośordku Kultury, po raz pierwszy od wielu lat w Piotrkowie, zaprezentują się zespoły taneczne i wokalne z zaprzyjaźnionego miasta Kostroma (Rosja).

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejną wystawę fotografii, autorstwa Joanny Bąkowskiej pt. ?Parki, ogrody i zieleńce Piotrkowa Trybunalskiego?. Tym razem tematem prac wystawianych w piotrkowskiej książnicy jest zieleń ...

W czasie najbliższego weekendu (7-9 września) w Łodzi zorganizowany zostanie IV Jarmark Wojewódzki. Swoje stoisko na Jarmarku będzie miał także Piotrków Trybunalski
W Piotrkowie trwa V Międzynarodowe Spotkanie Rzeźbiarzy ?Skrzyżowania?. Efektem pracy pięciu rzeźbiarzy z Polski, Czech i Niemiec będą dzieła, które upiększą piotrkowskie skrzyżowania.