Dzisiaj: Wtorek 15 paździenika 2019

Usunięcie barier architektonicznych, modernizacja punktu informacyjnego, montaż platformy dla osób niepełnosprawnych - w budynku na ul. Szkolnej trwają już prace remontowe.
Mimo nieprzyjemnej pogody i opadów deszczu trwają prace w obszarze Starego Miasta. Odkopane mury dawnego Ratusza przykryte zostały folią. Wykonywana jest kanalizacja deszczowa.
Galeria Bezdomna po raz drugi zagości w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem w murach Klasztoru Panien Dominikanek. Galeria to spontanicznie tworzone wystawy fotograficzne z udziałem każdego chętnego, w miejscach udostępnianych na ten cel.
W najbliższy piątek (18 kwietnia) o godz. 10.00 w hali sportowej przy Gimnazjum Nr 5 zorganizowany zostanie Piotrkowski Miting w Skoku Wzwyż. Zgłoszenia przyjmuje Gimnazjum Nr 5 - do 15 kwietnia br.
W tym roku mija 68 rocznica Zbrodni Katyńskiej. Obchody Golgoty Wschodu w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się 18 i 19 kwietnia.
W piotrkowskim Muzeum trwają doroczne Dni Muzyki Kameralnej. W najbliższą sobotę odbędzie się koncert fortepianowy, a w niedzielę zabrzmi francuska muzyka kameralna. Wstęp na koncerty jest wolny.
Zapraszamy na tradycyjną już imprezę turystyczno-krajoznawczą - wycieczkę rowerową "Rodzina i Przyjaciele na Rowerze". Startujemy 19 kwietnia br. o godzinie 9.00 z Parku Belzackiego.
"Sprawdza się" minitoring w mieście. W ubiegłym tygodniu oko kamery wskazało patrolowi straży miejskiej osobę podejrzaną o pobicie przechodnia. Podejrzany został natychmiast zatrzymany.
Zawodnicy KKS Ruch Piotrków Trybunalski zakończyli eliminacje do Mistrzostw Polski w Badmintonie we wszystkich grupach młodzieżowych. Najbliższe rozgrywki Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców odbędą się w Płocku 24 kwietnia.
Takiego sukcesu na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Piotrków Trybunalski dawno nie odnotował! Piotrkowianie okazali się najlepsi prawie we wszystkich turniejach na eliminacjach wojewódzkich w Łodzi.