Dzisiaj: Poniedziałek 17 czerwca 2019

Jeszcze w tym tygodniu oddany zostanie do użytku nowy plac zabaw. Obiekt powstał w Parku im. ks. Józefa Poniatowskiego. To kolejny plac zabaw dla dzieci w naszym mieście, a jednocześnie następna inwestycja na terenie zabytkowego parku.
W tegorocznej konferencji Miast Partnerskich w Vienne Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak zaprezentował gościom z 12 krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej piotrkowski projekt ?Trakt Wielu Kultur?.
Turniejem "Pożegnanie Lata z Piłką Nożną" pod patronatem Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka zakończyła się część akcji letniej "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Ostatnie mecze rozegrano w minioną sobotę.

22 października br. zakończyła się akcja ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?, w której nasze miasto brało udział już po raz czwarty.

22 października o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa fotografii ?Droga Romańska - architektura romańska Magdeburga i Saksonii ? Anhalt?. Wystawa, nawiązująca do XIII Piotrcovii, jest częścią obchodów jubileuszu 790-lecia miasta.
Piotrkowskie Towarzystwo Muzyczne im. F. Lessla zaprasza miłośników muzyki klasycznej na koncert zespołu VIVO TRIO. Magdalena Kling-Fender, Robert Fender, Katarzyna Kling wystąpią w ramach Piotrkowskich Wieczorów Muzycznych.
W dniach 18 - 21 października 2007 delegacja piotrkowskich samorządowców i radnych uczestniczy w dorocznej Konferencji Miast Partnerskich w Vienne (Francja). Tematem przewodnim tegorocznej konferencji jest Dziedzictwo narodowe.

Już 10 listopada, gdy tylko pozwoli na to pogoda, ruszy piotrkowskie lodowisko. Lodowisko, którego nie było w naszym mieście od kilkunastu lat (ostatnio funkcjonowało przy ul. Batorego) będzie czekać na wszystkich mieszkańców miasta.

Koniec remontu ulicy Sulejowskiej już blisko. Od 20 października br. (sobota) firma Skanska układa ostatnią warstwę bitumiczną na ulicy Sulejowskiej.
Druga edycja akcji "Cała Polska czyta dzieciom" organizowana przez Bibliotekę w ramach autorskiego programu "Medialna podróż w krainę książki i informacji". Tym razem bibliotekarki czytały "Kubusia Puchatka" w Domu Małego Dziecka.