Dzisiaj: Wtorek 15 paździenika 2019

Już 29 kwietnia br. rozpoczną się Piotrkowskie Dni Kultury. Przez cały miesiąc, aż do 31 maja, będą odbywać się koncerty, wystawy, konkursy dla dzieci i młodzieży, spektakle i warsztaty.
22 kwietnia w naszym mieście rozpocznie się zbiórka baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Inauguracja akcji nastąpi o godzinie 10.00 przed Urzędem Miasta (ul. Szkolna 28).
Akcja "Bezpieczna kobieta 2008" realizowana jest już po raz siódmy w ramach programu ?Bezpieczne Miasto 2008?. Akcją zostanie objętych 120 kobiet z terenu Piotrkowa Trybunalskiego.

W tym roku zasady przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zostały wyraźnie uproszczone. W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać nazwę organizacji oraz jej numer z Krajowego Rejestru Sądowego.

18 kwietnia br. w hali sportowej Gimnazjum Nr 5 odbył się I Piotrkowski Miting w Skoku Wzwyż. W mitingu brało udział 88 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: SP 2, SP 11, SP 12, SP 13, Gimnazjum 2, ...
Piotrkowscy policjanci z Komendy Miejskiej Policji przed weekendem kontrolowali TIR-y. Wśród 52 skontrolowanych kierowców 8 naruszyło zakaz wjazdu samochodów ciężarowych na teren miasta.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: ?Z bielizną przez pół wieku?. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a prezentowane będą do 11 maja 2008 r.
Straż Miejska prowadzi kontrole czystości prywatnych posesji. Najwięcej problemów stwarzają zaniedbane tereny niezabudowane lub opuszczone i tam właśnie kierowane są główne działania strażników miejskich.
Osoby niewidome i niedowidzące mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego i elektronicznego wraz z oprogramowaniem oraz o dofinansowanie kosztów uczestnictwa w szkoleniach.
W ubiegłą sobotę, 12 kwietnia, odbyły się w Łasku XIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata. Piotrkowsci zawodnicy zaprezentowali się doskonale i zdobyli kilka cennych medali.