Dzisiaj: Czwartek 15 listopada 2018

Po raz ósmy artyści skupieni przy Ośrodku Działań Artystycznych GALERIA OFF zapraszają na Interwencję Poetycko Artystyczną. Impreza zorganizowana zostanie dziś wieczorem.
Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak został zgłoszony do udziału w stałej konferencji współpracy Związku Miast Polskich w zakresie strategii rozwoju województwa oraz regionalnych i krajowych programów operacyjnych.

W Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczyna się dziś Regionalny Przegląd Teatrów Szkolnych. Prezentacje odbywają się w sali widowiskowej MOK przy. al. 3 Maja 12.

Galeria U Panien przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek zaprasza na wystawę pt. ?Ikona ? okno na świat duchowy?. Uroczysty wernisaż już dziś o godz. 19.00
Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak ustanowił Nagrodę im. 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego, która każdego roku będzie przyznawana najbardziej wyróżniającym się organizacjom pozarządowym.

Nasze miasto weźmie udział w Międzynarodowych Targach - Regiony Turystyczne ?Na Styku Kultur? 2007. Ekspozycja odbędzie się w dniach 2 ? 4 marca w Łodzi.

W tym roku organizatorem spotkania młodzieży z miast partnerskich jest Piotrków Trybunalski. Warsztaty odbędą się lipcu br.
28 lutego 2007 roku (środa) rozpocznie się VI Sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Sesja rozpocznie się o 9.30 w Sali nr 1 przy Pasażu Rudowskiego 10.

Na 314 gmin miejskich, Piotrków Trybunalski uplasował się na 94 pozycji - dochody miasta z tytułu udziałów w podatku PIT w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynoszą 530, 76 zł.

Piotrkowskie ścieki popłyną do zlewni rzeki Wolbórki (tak jak obecnie) i ich zrzut nastąpi do rzeki Pilicy poniżej Zbiornika Sulejowskiego. Takie stanowisko wypracowano na spotkaniu w tomaszowskim starostwie.