Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak zorganizował spotkanie konsultacyjne, w sprawie koncepcji architektonicznej projektowanego budynku biblioteki miejskiej.
W związku z rozpoczęciem prac nad projektem ?Rewitalizacja Starego Miasta w Piotrkowie Trybunalskim - etap I?, Prezydent Miasta zorganizował spotkanie, w czasie którego przedstawiony został zakres i harmonogram prac.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim organizuje Turniej pn. ?Ratujemy Życie?, który odbędzie się 24.05.2007 r. o godz. 8.45 w parku im. Jana Pawła II.
W ostatnich dniach maja pracownicy Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi kontrolowali realizację projektu ?Żaczek II. Kontrola wykazała, że projekt był realizowany zgodnie z umową i wnioskiem o dofinansowanie.
W Piotrkowie gościł Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. Gość zwiedził starą część Piotrkowa i zapoznał się z projektem "Trakt wielu kultur".
W dniu urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II Prezydent Miasta i Ojcowie Jezuici zapraszają na Uroczysty Koncert w hołdzie Największemu z Polaków. Początek 18 maja o godz. 19.30.
Trwają Piotrkowskie Dni Kultury. Do końca maja we wszystkich instytucjach kultury w mieście będą odbywały się imprezy, na które organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców. Plan imprez można znaleźć na plakatach.
Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Małgorzaty i Św. Augustyna w Witowie i piotrkowskie Muzeum zapraszają na wystawę: "ZABYTKI SZTUKI SAKRALNEJ DAWNEGO OPACTWA NORBERTANÓW W WITOWIE. Wystawę można oglądać do końca sierpnia br.
W marcu audytorzy kontrolowali czy system zarządzania jakością w Urzędzie Miasta jest utrzymywany zgodnie z dokumentacją. W raporcie pokontrolnym audytorzy przyznali piotrkowskiemu urzędowi najwyższą ocenę.

30 maja 2007 roku w godzinach od 9.00 do 16.00 na terenie Centrum Rekreacyjno ? Rehabilitacyjnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Belzackiej 108/110 odbędzie się VII edycja targów pod nazwą: ?Piotrkowski Dzień ...