Uroczystą Mszą Świętą w kościele OO. Bernardynów i złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim uczczono 22.kwietnia 67. rocznicę zbrodni katyńskiej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta, samorządu ...
Uroczystym ingresem biskupa Paisjusza rozpoczęła się historia piotrkowskiej katedry prawosławnej, do rangi której wyniesiona została piotrkowska cerkiew. 22.kwietnia funkcję Biskupa Piotrkowskiego objął Paisjusz (Piotr) Martyniuk.
21 kwietnia br. uroczystym odsłonięciem tablicy okolicznościowej upamiętniona została działalność konspiracyjna Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim w czasie okupacji niemieckiej 1942-45.
Koncertem galowym w wykonaniu szkolnych zespołów kameralnych w kościele ewangelicko-augsburskim zakończyły się 20 kwietnia obchody 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
20 kwietnia w Piotrkowie zorganizowany został ?Dzień Olimpijczyka?. Tuż po godz. 8.00 przed OSiR-em odpalony został ?znicz olimpijski?, który wraz z apelem olimpijskim przez kilka godzin wędrował do szkół i instytucji w mieście.
O przyszłości zapasów w naszym mieście oraz nowo powstającym Klubie Olimpijczyka Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak rozmawiał z mistrzem świata w zapasach w stylu klasycznym Andrzejem Supronem. Zapaśnik gościł w Piotrkowie 20 kwietnia
W najbliższą niedzielę 22 kwietnia zorganizowane zostaną obchody 67. rocznicy zbrodni katyńskiej. Rozpocznie je o godz. 13.00 Msza Święta w kościele oo. Bernardynów, po której nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim.
21 kwietnia br. uroczystym odsłonięciem tablicy okolicznościowej upamiętniona zostanie działalność konspiracyjna Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim w czasie okupacji niemieckiej 1942-45.
Ruch pieszych po części drogi przeznaczonej dla rowerów i odwrotnie - rowerzyści poruszający się po części przeznaczonej dla pieszych - to najczęściej występujące nieprawidłowości, odnotowane przez strażników miejskich na ścieżkach ...
19 kwietnia Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak podpisał umowę z Wykonawcą kompleksowej dokumentacji projektowej obejmującej opracowanie projektu szkolnej sali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4.