Dzisiaj: Czwartek 15 listopada 2018

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na imprezy sportowo-rekreacyjne, które odbywają się w obu placówkach ośrodka.
Drużyna z 5 Gimnazjum zwycięzcą piątej edycji Międzygimnazjalnego Turnieju Matematycznego. W rywalizacji brało udział 8 siedmioosobowych drużyn z gimnazjów z Piotrkowa, Rozprzy, Sulejowa, Szydłowa i Gorzkowic.
Piotrków Trybunalski, Sulejów i Powiat Piotrkowski chcą przystąpić do europejskiego programu ?Kultura?, w ramach którego realizowane są duże międzynarodowe projekty dotyczące promocji europejskiego dziedzictwa kulturowego.
Trwa uzupełniający nabór na kurs języka francuskiego na poziomie średniozaawansowanym. Urząd Miasta zaprasza osoby, które uczyły się wcześniej języka francuskiego. O przypisaniu do grupy zdecyduje test kwalifikacyjny.
Rozpoczęły się wiosenne kontrole placów zabaw. Strażnicy miejscy zwracają szczególną uwagę na stan techniczny huśtawek, karuzeli, drabinek i innych konstrukcji służących dzieciom do zabawy.
Znów głośno o Trakcie Wielu Kultur. Założenia projektu przedstawi Prezydent Miasta na spotkaniu beneficjantów największych projektów regionalnych, które odbędzie się jutro (22 marca) w Dobieszkowie.

Do województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2007-2013 trafią ponad 864 miliony euro. Jak pozyskać część tych pieniędzy dla naszego miasta? Jednym ze sposobów jest szkolenie osób, które będą ...

Miejski Ośrodek Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna, Klasztor OO. Bernardynów i Kościół Akademicki Panien Dominikanek zapraszają na Rekolekcje Poetyckie. Wiersze piotrkowskich poetów zaprezentuje Jerzy Zelnik.
Z roku na rok rosną nakłady miasta na oświatę i wychowanie. Prezydent Krzysztof Chojniak zamierza podnieść kwoty dodatków ?za wychowawstwo klasy? dla nauczycieli. Na ten cel przeznaczone będzie z budżetu gminy dodatkowo 80 tys. zł.
Prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się ze studentami piotrkowskiej Filii Akademii Świętokrzyskiej. Rozmowy dotyczyły bieżących spraw miasta i przyszłości absolwentów piotrkowskich uczelni.