W środę (7.11) w Urzędzie Miasta odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta poświęcona sytuacji lokatorów bloku przy ul. Sygietyńskiego 3. Patowa sytuacja nie może zostać jednak rozwiązana.
Piotrków Trybunalski wraca do tradycji bicia dzwonu Władysława III Warneńczyka, który znajduje się w kościele farnym. Dzwon będzie bił codziennie o godz. 18:00.
Trwa nabór wniosków do rządowego programu „Czyste powietrze”, w którym można pozyskać nawet 100 procent dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę przydomowych kotłowni.
Rozpoczęła się budowa chodnika na ulicy Pawłowskiej. Drogowcy pracują na odcinku od ulicy Herberta do ronda św. Faustyny.
Pierwotnie na czwartek (8.11) na modernizowanej ulicy Rzemieślniczej zaplanowano wylewanie ostatniej warstwy asfaltu. Z powodów niezależnych od wykonawcy układanie asfaltu zostało przełożone na weekend. W tym czasie droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.
Już po raz czternasty w Piotrkowie Trybunalskim odbył się drużynowy turniej w boccię. Zawody odbyły się w hali Relax.
„Podaruj uśmiech” to projekt, który od kilku miesięcy realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Rodziny objęte programem uczestniczą w wielu inicjatywach, których celem jest poprawa sytuacji dzieci z rodzin zagrożonych lub dotkniętych zjawiskiem przemocy.
05-11-2018

Rekordowa kwesta

Ponad 25 tysięcy złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków z piotrkowskich nekropolii. To absolutny rekord.
W związku z projektem ustawy dotyczącym wprowadzenia dnia wolnego od pracy 12 listopada uległ zmianie termin wpłacenia wadium i złożenia formularzy udziału w przetargach dla pięciu nieruchomości.
Prezydent Krzysztof Chojniak był gościem audycji „O tym się mówi” w radiu Strefa FM. Z kolei wieczorem włodarz Piotrkowa będzie gościł w programie TVP Łódź „Łodzią po regionie”.