Rozpoczyna się kolejny etap prac w okolicach Starego Miasta. Renowację przejdą budynki przy ul. Wojska Polskiego 29/31.
Już niedługo rozpocznie się modernizacja dwóch boisk. Place do gier zostaną przebudowane przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz ZSP nr 1.
Delegacja samorządowców z partnerskiej Żagubicy gości w Piotrkowie Trybunalskim. Trzydniowa wizyta ma związek z podjęciem współpracy piotrkowskich i serbskich szkół. Goście spotkali się z prezydentem, zwiedzili miasto oraz odwiedzą piotrkowskie placówki oświatowe.
Po raz drugi w tej kadencji będzie obradować Młodzieżowa Rada Miasta. Sesja odbędzie się w czwartek (5.04) w sali nr 1 piotrkowskiego magistratu.
Budowa mediateki wzbudza zainteresowanie wśród szerokiego grona samorządowców. Słowa uznania dla powstającego centrum nauki i kultury wyraził Artur Bagieński, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, który w środę spotkał się z prezydentem Piotrkowa.
2 kwietnia 2005 roku zmarł papież Jan Paweł II. Od tego czasu minęło już 13 lat, ale postać Karola Wojtyły jest wciąż obecna w naszym życiu.
Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych - modernizacja ul. Sienkiewicza. Droga zostanie przebudowana na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Słowackiego.
Ukazał się dwudziesty raport o stanie Piotrkowa Trybunalskiego. Rocznik obejmuje podsumowanie 2017 roku.
Na okres świąt wielkanocnych przy piotrkowskich nekropoliach wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Zmiany przedstawiają się następująco.
W czwartek (5.04) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbędą się Akademickie Targi Edukacyjne. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje kilkanaście uczelni m.in. z Łodzi, Warszawy oraz Piotrkowa Trybunalskiego.