W tym roku mija 30 lat funkcjonowania Miejskiego Żłobka Dziennego w Piotrkowie Trybunalskim. Oficjalne uroczystości odbyły się w miniony piątek (21.09) w siedzibie placówki.
Zakończyło się głosowanie w budżecie obywatelskim 2019. Znamy listę inwestycji, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
Piotrkowska Straż Pożarna obchodzi w tym roku jubileusz 140 –lecia istnienia. Oficjalne uroczystości odbyły się w sobotę (22.09) w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
Laureatem 43. Złotej Wieży Trybunalskiej został Tomasz Balcerek. Uroczyste wręczenie statuetki odbędzie się w najbliższy wtorek (25.09) na Zamku Królewskim.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed silnym wiatrem, który może wystąpić w nocy z piątku na sobotę w Piotrkowie Trybunalskim. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.
22 września obchodzimy „Europejski Dzień bez Samochodu”. Do porzucenia tego dnia swoich pojazdów na rzecz komunikacji miejskiej zachęcają piotrkowian Miejski Zakład Komunikacji oraz Piotrkowski Rower Miejski.
Do zakończenia modernizacji ulicy Sienkiewicza pozostało tylko wylanie asfaltu na jezdni. W przyszłym tygodniu remontowana droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.
Trwa przebudowa ulicy Doroszewskiego. Modernizacja obejmuje jezdnię, chodniki oraz miejsca parkingowe.
Już za dwa tygodnie w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się państwowe obchody 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Znamy już szczegółowy program obchodów.
W niedzielę (23.09) kończy się głosowanie w budżecie obywatelskim 2019. Prezentujemy aktualne wyniki oraz listę lokali, w których w niedzielę będzie można zagłosować.