15 października obchodziliśmy 200-setną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. O polskim bohaterze niepodległościowym pamiętamy także w Piotrkowie Trybunalskim.
Zakończyła się modernizacja trzech placów zabaw. Inwestycje nie tylko uatrakcyjniły miejsca do zabawy, ale także zwiększyły bezpieczeństwo bawiących się dzieci.
Troje piotrkowskich kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej zostało dziś (16.10) awansowanych na stopień kapitana.
Kabarety Moralnego Niepokoju i Młodych Panów, Hanna Banaszak, Krzysztof Jaślar, Piotr Bałtroczyk to gwiazdy tegorocznych – już piętnastych - Trybunałów Uśmiechu.
W piątkowy wieczór (13.10) w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego rozbrzmiała muzyka klasyczna w wydaniu organowym. Za nami już drugi koncert z cyklu Piotrkowskiej Jesieni Organowej.
W niedzielę (15.10) w Barkowicach – Mokrych na Zalewie Sulejowskim w jesiennej scenerii rozegrały się Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego.
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na jednej z najruchliwszych arterii w mieście to zadanie kolejnej inwestycji na trasie W-Z. Pojawi się tu nowa sygnalizacja świetlna.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” zaprasza na XVII Trybunalskie Forum Trzeźwościowe. Prelekcje odbędą się w MOK oraz w siedzibie Stowarzyszenia  (al. 3 Maja 31)
 
"Piotrków Trybunalski - centrum myśli i działań niepodległościowych w czasie I wojny światowej" to tytuł akcji organizowanej z okazji 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, która odbędzie się w poniedziałek, 16 października.
Kamienica i oficyna powstające przy ul. Garncarskiej 6/8 nabierają coraz wyraźniejszego kształtu. Ściany fundamentowe obu budynków są już praktycznie gotowe.