11-02-2019

Ferie w mieście

Rozpoczęły się ferie zimowe. Uczniowie będą odpoczywać od zajęć szkolnych, a dzieci spędzające dwa tygodnie w mieście mogą skorzystać z szerokiej oferty kulturalno-sportowej.
10 lutego 2015 roku w wieku 97 lat zmarł ojciec Leoncjusz Mieczysław Cyronik, wieloletni Gwardian piotrkowskiego klasztoru oo. Bernardynów oraz Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego.
14 lutego przypadnie 77. rocznica utworzenia Armii Krajowej. W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Stefana Roweckiego "Grota" zorganizowano uroczystości z okazji rocznicy.
Już po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowany zostanie Bieg Tropem Wilczym. Impreza upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 3 marca.
Przed nami kolejna inwestycja w poprawę infrastruktury rekreacyjno-sportowej w naszym mieście. Ogłoszono przetarg na budowę bieżni przy Szkole Podstawowej nr 16.
Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Żelaznej, Dmowskiego i Armii Krajowej. Drogowcy odkrywają kolejne warstwy ziemi, która - jak się okazuje - kryje wiele tajemnic.
4 lutego na terenie województwa łódzkiego startuje kwalifikacja wojskowa. W naszym mieście komisja rozpocznie pracę 25 lutego.  
Już niedługo rozpocznie się nabór formularzy do projektu „Szansa na nowy start” prowadzony przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.
Od 1 lutego 2019 roku zmieniały się godziny pracy Punktów Informacyjnych Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta.
„Zamet Industry” to jedna z trzech piotrkowskich spółek działających na terenie dawnej Fabryki Maszyn Górniczych PIOMA . Firma specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, wykorzystywanych głównie w przemyśle wydobywczym.