Dobiegają końca prace na placu Niepodległości. Po zakończeniu robót brukarskich wykonawca przystąpił do zagospodarowania zieleni na skwerze. Układana jest trawa z rolki, pojawiły się nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów oraz samoobsługowa, zautomatyzowana toaleta.
Z okazji Dnia Bez Samochodu, który jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, już w najbliższą niedzielę (22.09) za darmo pojedziemy piotrkowskimi "eMZetKami" oraz rowerem miejskim.
Szkoła Podstawowa nr 2 wzbogaci się o kolejny obiekt rekreacyjny. Przy placówce powstanie plac zabaw połączony z siłownią plenerową.
W najbliższą niedzielę (22.09) Piotrkowskie Centrum Wolontariatu wraz z Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „HARC” zapraszają na piknik „Podaruj Dzieciom Uśmiech”.
Piotrków Trybunalski pozyskał dofinansowanie w wysokości blisko 7 milionów złotych na realizację dwóch zadań drogowych, tj. budowę ronda u zbiegu ulic Dmowskiego i Żelaznej oraz budowę ulic Żeglarskiej oraz Koralowej.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed silnym wiatrem, który w godzinach popołudniowych może występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
17 września 1939 roku ZSRR wbił nóż w plecy walczącej z hitlerowskim najeźdźcą II Rzeczypospolitej. Tego dnia wojska radzieckie wkroczyły na wschodnie granice Polski.
W najbliższą sobotę (21.09) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z okazji jubileuszu 500-lecia zakończenia budowy Zamku Królewskiego.
W sobotni wieczór zakończyła się siódma edycja „Szabatonu”. Do Piotrkowa przyjechali potomkowie piotrkowian żydowskiego pochodzenia, którzy aktualnie mieszkają w Stanach Zjednoczonych, Izraelu oraz Wielkiej Brytanii.
Kolejne wyróżnienie zdobyła piotrkowska Mediateka 800-lecia. Obiekt został doceniony przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.