Mamy świetną informację dla fanów jazdy na łyżwach. Już jutro (6.12) rusza trzynasty sezon na lodowisku w parku ks. J. Poniatowskiego.
W 1919 roku w Piotrkowie Trybunalskim utworzono Archiwum Państwowe. Z okazji setnej rocznicy powstania, w czwartek (5.12) odbyły się uroczystości jubileuszowe.
W gminach w całej Polsce drastycznie wzrastają opłaty za śmieci, co związane jest z rosnącymi kosztami ponoszonymi przez firmy odbierające odpady.
Urszula Ratajczyk została Wolontariuszem Roku – nagrodę wręczono podczas gali, która we wtorek (3.12) odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Tytuł „Wolontariusza Publiczności” otrzymał Adrian Cieciura.
21 osób znalazło się w składzie Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2019-2021.  We wtorek (3.12) młodzi rajcy otrzymali akty nominacyjne.
„Amy” - produkcja poświęcona postaci Amy Winehouse, to kolejna propozycja kina studyjnego „Piksel”. Zapraszamy do Mediateki 800-lecia już w najbliższą sobotę (7.12).
73,60 oraz 61,10 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyły 2 lawety z czołgami zatrzymane wczoraj w nocy przez patrol Inspekcji Transportu Drogowego z powodu podejrzenia, że pojazdy są nienormatywne.
Miasto przygotowuje się do remontu ulicy Rakowskiej. Gotowa jest już dokumentacja projektowo-techniczna, teraz czekamy na dofinansowanie.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed marznącymi opadami mogącymi powodować gołoledź, które w nocy mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim.
Już od rundy wiosennej fani piotrkowskiej Polonii będą mogli kibicować na zadaszonych trybunach. Na obiekcie przy ulicy Reagana kończą się prace modernizacyjne.