W sobotę (20.10) odbył się jesienny rajd rowerowy zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Cykliści pojechali na kilkunastokilometrową wyprawę do Moszczenicy.
Prezydent Krzysztof Chojniak wygrał pierwszą turę wyborów na Prezydenta Miasta. Urzędujący włodarz zdobył 49,34% głosów.
Kończą się prace modernizacyjne przy elewacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Budynek zyskał już zupełnie nowe oblicze.
W miniony piątek (19.10) piotrkowski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego obchodził Dzień Edukacji Narodowej.  
 
W piątkowym (19.10) wydaniu „Naszego Dziennika” ukazał się wywiad z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Ogólnopolska gazeta codzienna po raz kolejny ukazuje Piotrków Trybunalski jako samorząd podążający dobrą drogą rozwoju.
Oświetlone tablice z rozkładami jazdy pojawiły się w kolejnych wiatach przystankowych. To kolejne ułatwienie wprowadzone na piotrkowskich przystankach.
Przedszkole i Klub Dziecięcy Kubuś Puchatek i Przyjaciele może się już poszczycić pełnoprawnymi przedszkolakami. W czwartkowe (18.10) popołudnie odbyła się uroczystość ślubowania.
21 października odbędą się wybory samorządowe. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00.
Rozpoczęła się kolejna inwestycja drogowa w zachodniej części miasta. Tym razem remont przechodzi ul. Kotarbińskiego.
W środę (17.10) rozpoczęła się 18. edycja Trybunalskiego Forum Trzeźwościowego. Tegoroczne spotkania odbywają się pod hasłem „Każdy uzależniony człowiek to czyjeś dziecko…”.