Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed silnym wiatrem, który może wystąpić w nocy z piątku na sobotę w Piotrkowie Trybunalskim. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.
Piotrkowski duet akrobatyczny - Natalia Woźniakowska i Iga Smolec - zdobyły pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy w Akrobatyce Powietrznej. Zawody odbyły się w miniony weekend (15-16.09) w Trenczynie na Słowacji.
 
22 września obchodzimy „Europejski Dzień bez Samochodu”. Do porzucenia tego dnia swoich pojazdów na rzecz komunikacji miejskiej zachęcają piotrkowian Miejski Zakład Komunikacji oraz Piotrkowski Rower Miejski.
Do zakończenia modernizacji ulicy Sienkiewicza pozostało tylko wylanie asfaltu na jezdni. W przyszłym tygodniu remontowana droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.
Trwa przebudowa ulicy Doroszewskiego. Modernizacja obejmuje jezdnię, chodniki oraz miejsca parkingowe.
Już za dwa tygodnie w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się państwowe obchody 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Znamy już szczegółowy program obchodów.
W niedzielę (23.09) kończy się głosowanie w budżecie obywatelskim 2019. Prezentujemy aktualne wyniki oraz listę lokali, w których w niedzielę będzie można zagłosować.
Po kilku latach wędrówki świetlica "Tęcza" od wczoraj ma swoją siedzibę. Placówka mieści się przy ulicy Pawlikowskiego 1 na osiedlu "Wyzwolenia".
W środę (26.09) w naszym mieście odbędzie się patriotyczno-religijna uroczystość upamiętniająca piotrkowianina gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”. Wydarzenie będzie także startem VI edycji Sztafetowego Biegu Przeciwlotników.
Przebudowa ulicy Kostromskiej wkracza w decydującą fazę. Na drodze powstało już nowe rondo, a do zakończenia prac pozostały roboty bitumiczne.