Dzisiaj: Wtorek 15 paździenika 2019

W miniony weekend w naszym mieście odbyła się kolejna edycja akcji „Tniesz bo wiesz”. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 każdy mógł oddać swoje włosy na rzecz pomocy pacjentkom onkologicznym.
 
W poniedziałek, 21 października rozpoczyna się modernizacja ulicy Wojska Polskiego. Prace pierwszego etapu obejmą odcinek od wiaduktu PKP do ulicy Polnej. 
Ponad 36 tysięcy głosów oddano w Piotrkowie Trybunalskim. Frekwencja w mieście wyniosła 63,81%. Kto otrzymał najwięcej głosów w mieście, a kto dostał się do Sejmu RP?
W niedzielę (13.10) w Barkowicach – Mokrych na Zalewie Sulejowskim odbyły się Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego.
Koncertem Adama Klareckiego w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba Apostoła (Fara) zainaugurowaliśmy w piątek (11.10) kolejny cykl Piotrkowskiej Jesieni Organowej.
88 nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych odebrało z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka listy gratulacyjne z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Jeszcze w tym roku chodnik na osiedlu Wronia zmieni się w ciąg pieszo-rowerowy. Inwestycja obejmie prawie kilometrowy odcinek od ulicy Roosevelta do Urzędu Skarbowego.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk” zaprasza na XIX Trybunalskie Forum Trzeźwościowe pn: „Uzależnienie także chodzi w szpilkach...”. Rozpoczęcie w najbliższą środę (16.10) w MOK.
 
Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim akcja społeczna „Zaproś kominiarza!” organizowana przez Krajową Izbę Kominiarzy. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na obowiązki związane z bezpiecznym użytkowaniem urządzeń grzewczych i przewodów kominowych.
Piotrkowska firma Szlachet-Stal wzięła udział w Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych „Polagratech”. Prezentowała na nich swoje najnowsze urządzenia.