Żydowskie pieśni w MBP

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
zdjęcie
W środę (18.10) w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się koncert pieśni żydowskich zorganizowany z okazji 75. rocznicy likwidacji getta w Piotrkowie.
Przed piotrkowską publicznością wystąpi wokalistka Olga Avigail Mieleszczuk, która  wykona m.in. żydowskie i polskie tanga, chasydzkie niguny oraz pieśni szabatowe. Występowi śpiewaczki będą towarzyszyły wspomnienia piotrkowskich Żydów.

Olga Avigail Mieleszczuk mieszkająca na stałe w Izraelu specjalizuje się w muzyce żydowskiej. Śpiewa w Jidisz i po hebrajsku. Obecnie mieszka w Jerozolimie.  Artystka ma na swoim koncie trasy koncertowe w Europie, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Kanadzie. W październiku bieżącego roku zostanie wydana jej trzecia płyta Yiddish Tango.
Pieśniarce będzie akompaniował na akordeonie cyfrowym Grzegorz Bożewicz - akordeonista, wirtuoz bandoneonu, pianista, pedagog. Muzyk koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów, m.in. na scenach Studia Koncertowego Polskiego Radia, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wspaniały interpretator tanga argentyńskiego i polskiego przedwojennego. Członek zespołu Yiddish Tango.

Rozpoczęcie koncertu o godz. 17.00 w czytelni MBP.
← powrót