Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

"Życie codzienne" w OEA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
zdjęcie
Mała wioska na Litwie, jej mieszkańcy i ich codzienne życie to bohaterowie zdjęć zaprezentowanych podczas wczorajszego wernisażu w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wystawa organizowana jest w ramach 5. Piotrkowskiego Miesiąca Fotografii, a autorem zdjęć litewski artysta fotografik Arunas Kulikauskas.
 
„Życie codzienne w małej wiosce” to wystawa, która po raz pierwszy prezentowana jest w Polsce. Osiemdziesiąt zdjęć wykonanych na przestrzeni ostatnich 5 lat, to fragment projektu, który realizuje artysta. Każdego dnia wykonuje jedno zdjęcie, dokumentując tym samym swoje codzienne życie na litewskiej wsi, do której powrócił po 22 latach życia i pracy w Stanach Zjednoczonych. Podczas wernisażu nie zabrakło także ciekawostek opowiadanych przez artystę, o jego życiowych wyborach, inspiracjach artystycznych i codziennym życiu.

Arunas Kulikauskas to litewski artysta fotograf, który w swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i ponad trzydzieści wystaw zbiorowych. Swoje prace prezentował w różnych częściach świata, a do udziału w Piotrkowskim Miesiącu Fotografii zaproszony został przez Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne "Fcztery", które obok Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK i Ośrodka Działań Artystycznych było organizatorem tej wystawy.

Prace litewskiego artysty podziwiać można do 7 maja od poniedziałku do piątku w OEA MOK (ul. Słowackiego 13) w godz. 9.00-19.00.
← powrót