Z policją o bezpieczeństwie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
zdjęcie
„Policja dzieciom. Policjant Twój przyjaciel” to tytuł akcji skierowanej do dzieci z piotrkowskich szkół podstawowych, którą zorganizowano z okazji Dnia Dziecka.
W spotkaniu z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie wzięło udział blisko 200 dzieci, które zapoznały się z podstawowymi zasadami szeroko pojmowanego bezpieczeństwa publicznego.

Funkcjonariusze podjęli próbę zaszczepienia  dzieciom określonych postaw i zachowań w sytuacjach zagrożeń występujących zarówno w szkole, w domu, podczas wypoczynku, na wakacjach, czy w kontaktach z nieznajomymi, bądź bezpańskimi zwierzętami.
- Przy okazji spotkania dzieci mogły poznać pracę policjanta, w tym techników kryminalistyki, zobaczyć  samochody policyjne, motocykle i motorówki  oraz indywidualne wyposażenia każdego funkcjonariusza - opowiadają magistraccy urzędnicy, podkreślając  że największe emocje wzbudziły jednakże wśród dzieci psy policyjne oraz pokaz obrony z demonstracją chwytów obezwładniających.

W ramach akcji odbył się także  konkurs plastyczny oraz quizy tematyczne, za które najlepsi uczestnicy otrzymali nagrody.
Wydarzenie było realizowane w ramach  zadania „Bezpieczne Miasto 2017”.
 
 
← powrót